GPS, Iedvesmai | Monday, foto-www.bigstockphoto.com

Piektdienas jautājumi# Kā tu dzīvotu, ja tu dzīvotu 100 gadus?

Kas notiks, ja mēs dzīvosim 100 un vairāk gadus? Ja mūsu bērni dzīvos 100 un vairāk gadus? Mēs droši vien satiksim savu bērnu bērnu bērnus un pat ļoti iespējams arī savu mazmazbērnu bērnus. Varu iedomāties – man būtu 100 , manai meitai 80, manai mazmeitai 55, mazmazmeitai 30 un tikko ir piedzimusi mana mazmazmazmeitiņa. Kas notiks ar mums, tiem, kam šobrīd četrdesmit un kam trīsdesmit? Un , ja nu tiešām mums nebūs pensijas ne 60 ne 70 gados?

Profesore Linda Gratone (London Business School) savā grāmatā The 100-Year Life: Living and Working in an Age of Longevity zīmē nākotnes simtgadu dzīvi, saka, ka mums būs jārēķinās ar it kā trim dzīvēm vienas ietvaros. Kas, savukārt, nozīmēs arī vairāk pārmaiņu. Tas nozīmē, ka mainīsies mūsu sociālās saites, katrā jaunā dzīves cēlienā apkārt mums mainīsies cilvēki, ar kuriem komunicējam. Un ko gan tas, ka cilvēki dzīvotu līdz simts gadiem, varētu nozīmēt korporācijām un darba videi? Pavisam noteikti – pensijas vecums vairs neiestāsies 62 gados? Visticamāk mums būs jāstrādā ilgi, vismaz tik ilgi, kamēr varam kustēties. Tas nozīmē – jābūt spējīgiem strādāt? Droši vien tad būs jārēķinās ar vairākām un dažādākāmm karjerām. Pat, ja mēs gribētu turēties pie vienas karjeras vai profesijas, diez vai sociālās un tehnoloģiju izmaiņās ļautu mums palikt nemainīgiem. Mēs visticamāk daudz citādāk skatītos uz savu dzīvi, neredzot pensionēšanās gadu atbrīvošanu no darba sloga. Mums būtu uz darbu jāpaskatās ne kā uz nastu, ko aiznest līdz saviem 60 vai 80 gadiem, bet mēs drosmīgāk meklētu to darbu, kas nav nasta, mēs drosmīgāk mainītu darbus, mēs mācītos jaunas prasmes un dibinātu jaunus kontaktus.

Iedomājies, ka tevi negaida atbrīvošana (pensija). Un tad paskaties uz savu ilgo dzīvi kā grāmatvedis uz kompānijas bilanci, kurā tu kā vērtīga persona sastāvi no materiāliem un nemateriāliem aktīviem. Padomā, kā tu būvē, veido un uzturi savus aktīvus tā, lai ilgā dzīvošana kļūst dāvana nevis lāsts un nasta.

Lai mazliet labāk palīdzētu tev saprast, cik droši tu varētu justies arī tad, ja būs jāstrādā ilgāk par 62 gadiem, atbildi godīgi uz zemāk dotajiem jautājumiem (atbilžu varianti “pilnīgi piekrītu”, “daļēji piekrītu”, “daļēji nepiekrītu” un “nepiekrītu nemaz”). Ja vairumam pilekrīti pilnā mērā, apsveicam! Lai iegūtu pilnu ainu par savu nākotnes vērtīgumu, aizpildi šo kā testu pilnā formātā ar detalizētu individuālu rezultātu  (angļu valodā) šeit

Tavs efektivitātes kapitāls:

1. pēdējo piecu gadu laikā esmu pielicis nozīmīgas pūles un ieguldījis investīcijas savās zināšanās un prasmēs;

2. man apkārt ir cilvēki, kuri mani nemitīgi iedrošina un pat spiež turpināt mācīties;

3. mani kolēģi nāk pie manis pēc profesionāla padoma;

4. es neuztraucos, ka tehnoloģijas attīstība varētu atņemt man darbu;

Vitalitātes kapitāls:

5. es cenšos katru dienu aiziet no darba ar pozītīvām sajūtām;

6. es nejūtos pārdedzis darbā;

7. es jūtu, ka varu ietekmēt to, kā es padaru savu darbu darba laikā;

8. man pietiek laika un spēka, ko varu veltīt kultūras un sociālajām aktivitatēm ārpus darba laika;

9. mani tuvie draugi ir man svarīgi un es varu regulāri ieplānot laiku ar viņiem;

10. katru nedēļu veltu laiku fiziskiem treniņiem;

11. es spēju vienoties ar manu dzīves partneri par dalītu atbildību mūsu mājsaimniecībā;

Pārmaiņu kapitāls:

12. es aizrautīgi pētu jaunas iespējas un cenšos vairāk iepazīt sevi;

13. esmu strādājis vairākos uzņēmumos pie dažādiem vadītājiem;

14. es ceļoju, lai iegūtu jaunas pieredzes;

15. manu kolēģu un draugu loks ir plašs un dažāds;

16. nākamo trīs gadu laikā es plānoju kaut ko mainīt savā darba dzīvē;

17. es nebaidos iedomāties pārmaiņas savā dzīvē;

Materiālais kapitāls:

18. es jūtos komfortabli, ja saprotu finansu produktus un terminus;

19. es pārzinu savu finanšu plūsmu un spēju to kontrolēt;

20. es cenšos iekrāt vismaz 5% no saviem ienākumiem;

21. man ir ilgtermiņa plāns pensijas nodrošinājumam;

22. mana finansu situācija ar katru gadu kļūst drošāka un stabilāka;

23. man ir plāns B manam pensijas kapitālam.

Apsveicu! Mums izdosies!

One Komentārs

 1. Jasonjew
  27/06/2017 06:05 | Saite

  Вкуснейший экзотический плод – мангустин, стал настоящим открытием в диетологии!
  Он содержит РЕКОРДНОЕ количество полезных веществ, стимулирующих активное жиросжигание и снижающих вес!
  Сироп мангустина растопит до 10 кг жира за 2 недели!
  Спаситесь от ожирения и сократите риск инфаркта, диабета и гипертонии на 89%.

  Диетологи рекомендуют купить СЃРёСЂРѕРї Мангустин Слим женщинам, кто желает всегда оставаться стройной Рё красивой. Что делает инновационный СЃРёСЂРѕРї? Извлечение энергии РёР· жира “токсично” – вырабатываются кетоновые тела, которые мышцы потом используют РІ роли топлива, Р° оставшийся “выхлоп” нейтрализуется печенью. Мангустиновое мыло – отличное вспомогательное средство РІ этом нелегком деле, Рё СЏ его лечебно-очищающие свойства оценила РїРѕ достоинству. Поэтому средство будет эффективным, даже если лишние сантиметры образовались РІ результате гормонального СЃР±РѕСЏ. Поэтому покупателя стараются раскрутить РЅР° РєСѓСЂСЃРѕРІРѕР№ прием, желательно РїРѕ максимальной цене. Рђ главное, средство РЅРµ вызывает аллергий Рё может быть использован РІРѕ время беременности. Революционное средство избавляет РѕС‚ лишней жировой прослойки Р·Р° рекордно короткие СЃСЂРѕРєРё. Узнать, насколько популярен веб-сайт РІ Р РѕСЃСЃРёРё, можно кликнув РїРѕ ссылке Статистика СЂРѕСЃСЃРёР№СЃРєРѕРіРѕ интернета. Несмотря РЅР° целую армию поклонников, РЅР° просторах интернета можно встретить Рё отрицательные отзывы. Восстановление гормонального фона. Это наиболее удивительное Рё волшебное свойство фрукта. РќРѕ если аппетит усилился – необходимо просто съесть ложечку этого ценного продукта – Рё РІС‹ станете стройной уже через 3 недели. РќРѕ самое важная особенность, ему свойственная — это способность сжигать калории.

  Перейти на сайт: http://mangjoo77.mangoosteen.com/

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!