Attiecības, Iedvesmai | Monday, foto-www.bigstockphoto.com

Personības tipi un kā ar viņiem sastrādāties

Tas tracina – ja mani kāds uzdrošinās pieskaitīt, iegrupēt, kategorizēt un apzīmēt ar nosaukumu (lai arī tas būtu viszinātniskais un skaistākais nosaukums). Taču citreiz ir tik nomierinoši, kad kāds mūs ieliek kastītē un uzlīmē “birku”, jo tā ir vieglāk sev pašam atbildēt uz grūto jautājumu – kas es esmu.

Lai arī pēdējā laikā Myers-Briggs personības tests ir izpelnījies pamatīgu kritiku, joprojām tas “rullē”. Tiek uzskatīts, ka šis tests balstīts uz izcilā vācu psihoterapeita Karla Junga teoriju par personību tipiem, veidu, ka viņi pieņem lēmumus, kā interepretē notikumus un jūtas šajā pasaulē. Testu (angļu valodā) var iziet šeit

Tātad – saskaņā ar Myers-Briggs testu, mēs pavisam esam tikai 16 (?) personības tipi. Un, iespējams, tas pat atvieglo dzīvi – saprast visus pārējos 15 tipus tik labi, lai tu varētu plaukt un zelt, zinot un izmantojot viņu stiprās un vājās vietas. Nu labi – nebūsim tik merkantili, teiksim tā – zinot, kā sastrādāties un komunicēt ar pārējiem 15, mēs varam darīt šo pasauli labāku. Mēģini atpazīt sev nozīmīgos cilvēkus pēc šiem aprakstiem un izmēģināt kopā strādāšanas stratēģijas

Personību koprades receptes

1. ISJT. Pragmātiķis. Produktīvais reālists. Mīl faktus. Pirms pieņem lēmumus, izsver visu loģiski (Tiesātājs un analītiķis). Komandās viņš ir diezgan kluss, viņš var nerunāt dienām, bet, kad viņš kaut ko pasaka, tā vienmēr ir vērtīga doma (introverts un domātājs). Viņš ir atbildīgs un uz viņu var paļauties.

Ko iegaumēt? Ja strādā ar viņu komandā, (1) izmanto savu iespēju paklusēt, kad runā viņš; (2) turi lietas viņa klātbūtnē kārtībā, jo viņš dod priekšroku kārtībai nevis haosam.

www.reddit.com

2. ISFJ. Prātīgais palīgs. Viņš komandā cenšas veidot saskaņu un vienprātību. Šie ļaudis arī mēdz būt klusi, taču viņi ir draudzīgi, interesējas par citiem, respektē apkārtējos un ārkārtīgi lojāli

Ko iegaumēt? Ja tava komanda vai projekts ir iestrēdzis, vai ir iestājušies grūti laiki, vai nekādi nevarat par kaut ko vienoties, tad iedrošini ISFJ kļūt par mediatoru, sarunu vadītāju.

3. INFJ. Līdzjūtīgais padomdevējs. Mīl veidot jēgpilnas attiecības ar saviem apkārtējiem, iedvesmo viņus tiekties piepildīt savu potenciālu. Viņš ir iedvesmojošs un vienmēr gatavs darīt pasauli labāku.

Ko iegaumēt? Ja tu meklē kādu, kas varētu saliedēt vai būvēt komandu, šis cilvēks varētu būt īstais.

www.giphy.com

www.giphy.com

4. INTJ. Inovatori. Stratēģiskie lielprāti (masterminds). Viņiem piemīt radoša domāšana, un viņiem vienmēr galvā ir kāds liels plāns vai ideja. Taču, kad viņi ir kaut ko rada, viņi ieguldās par visiem 110 %.

Ko iegaumēt? Tev vajadzīgs jauns projekts, ideja, produkts, tad bez šī cilvēka nekādi neiztikt.

www.mashable.com

www.mashable.com

5. ISTP. Pielāgoties spējīgais un pacietīgais tehniķis. Viņš nebaidās eksperimentēt, lai atrastu vislabāko risinājumu problēmai. Viņš zina, ka izmantotot dažādus rīkus, metodes un teorēmas. Viņam nav iebildumu izrakties caur lieliem datu apjomiem, lai noskaidrotu, kur slēpjas patiesība (vai zelts).

Ko iegaumēt? Ja tava komanda ir saskārusies ar neparedzētām problēmām, jums tas ātri jāatrisina, bet jūs īsti neziniet, no kura gala, kā sākt, kādus resursus tas prasīs, tad noteikti šo lietu uztici ISTP.

creative

6. ISFP. Uzmanīgie amatnieki. Klusie darītāji –kamēr viņi pie kaut kā strādā, viņus grūti izskustināt, iesaistīt sarunās. Viņiem nepatīk konflikti, pārmaiņas, taču komunikācijā viņi ir patīkami un viegli.

Ko iegaumēt? Tev vajag atsijāt vērtīgas idejas no pelavām, izkritizēt, izanalizēt, vai varbūt tev vajag vienīgo ar skaidru galvu, kad visi ir panikā? Uz priekšu – to ISFP var!

7. INFP. Radošais individuālists. Viņam patīk ielikt visu savu enerģiju vērtīgos pasākumos. Viņi vēlas redzēt pasauli, kas reflektē viņu augstās vērtības. Ļoti elastīgi, parmaiņās jūtas kā zivs ūdenī.

Ko iegaumēt? Ja nepieciešams atjaunināt uzņēmuma kultūru, ieviest jaunas vērtības, piesaisti šo cilvēku.

www.reddit.com

www.reddit.com

7. INTP. Neatkarīgais, dziļi rokošais, analītiskais zinātnieks. Viņam ideja rūp vairāk kā cilvēks. Viņi atradīs unikālus risinājumus problēmām, kuras viņiem patiesi interesē. Viņi gan vairāk ir analītiski inovatori kā radoši.

Ko iegaumēt? Ja tev vajag atrast veidu, kā padarīt ko racionālāku – darba plūsmu un procesu efektivitāti, dod iniciatīvu INTP rokās.

 8. ESTP. Veiklais problēmu risinātājs. Viņi ir spontāni un reaktīvi, viegli uztver sarežģīto. Viņi nemīl daudz runāt par detaļām, bet tā vietā iedziļinās situācijās, un redz mežu ar visiem kokiem.

Ko iegaumēt? Ja tev nepieciešams kāds, kurš uzņemas atbildību par nepopulāru lēmumu, izvada cilvēkus caur sarežģītiem labirintiem un pat kļūst par pārmaiņu (vai nepatikšanu) seju – lūk, šis būs īstais personības tips.

9. ESFP. Komunikablais izklaidētājs. Viņš ir ekstraverts, mīl strādāt win-win projektos (kuros abas puses redz savus ieguvumus). Ar viņu ir patīkami būt kopā un strādāt kopā. Viegli adaptējas jaunās vidēs.

Ko iegaumēt? Jāpārdot liels projekts vai ideja, jārunā ar medijiem, jāprezentē jauns produkts vai jāuzstājās lielai publikai – atrodi savā komandā šo tipu.

www.tumbrl.com

www.tumbrl.com

10. ENFP. Siltie, patīkamie, iesaistītie palīgi. Viņi tevi saslavēs vairāk un ātrāk, kā esi pelnījis (nu un tad). Viņi arī spēj ārkārtīgi ātri apstrādāt informāciju.

Ko iegaumēt? Ja tev viss jūk un brūk, iespējams, šis ir vienīgais vienīgais personības tips, kas pasniegs tev bezatlīdzības palīdzīgo roku un būs gatavs iet tālāk, kā prasīts (pielikt papildu pūles). Nenovērtējams riskantos un neparedzamos projektos.

11. ENTP. Iedvesmojošie jaunatklājēji. Lieliski debatēs, burtiski uzplaukst intelektuālos sarunu izaicinājumos. Viņiem ir intuatīva izpratne par pasauli, sevi un cilvēkiem. It kā prot lasīt sarunu biedra domas.

Ko iegaumēt? Vajag kādu, kas tavas intereses pārstāv sarežģītās sarunu procedūrās – lūk, tas ir viņš!

www.vulture.com

www.vulture.com

12. ESTJ. Praktiskie uzraugi. Iespējams, labākie vadītāji. Izteikti praktiķi, katrs viņu solis ir lietderīgs. Viņi prot pieņemt lēmumu un tos realizēt. Viņi nemēdz lietas sarežģīt.

Ko iegaumēt? Visi C (CEO, CFO, COO) amati ir kā radīti viņam, turies viņam blakus un arī tu tiksi augšā.

13. ESFJ. Ļoti sociālas būtnes, viņi ir populāri un cilvēki lapbrāt strādā un tusējas kopā ar viņiem, jo šis personības tips rūpējas par citiem. Viņi ātri spēj uztvert, ko apkārtējie vēlas un visādi viņus atbalsta.

Ko iegaumēt? Viņš noteikti mainīs (uz labo) tava uzņēmuma kultūru. Ideāls biroja administrators, kurš vēlāk viegli izaugs par personālvadītāju.

 

15.ENFJ. Harizmātiskie vadītāji. Viņi ir apdāvināti oratori. Bet viņi ne tikai prot atnākt, iedvesmot un uzvarēt, bet arī viņi smagi strādā kopā ar komandu, tādējādi iedvesmojot sasniegt kopīgos mērķus.

Ko iegaumēt? Ja tev vajadzīgs kāds investora pičam, lūdzu – te viņš ir – gatavs kā ābols. Vai varbūt tev jāplāno vadītāju karjera, nosakti un neatlaid šo personības tipu.

www. giphy.com

www. giphy.com

16. ENTJ. Viņš pamana visas veida neefektivitāti, un ja kaut kas kaut kur nestrādā, viņš vienmēr ir gatavs iesaistīties, lai to uzlabotu. Ja vien ir kāds starp visiem sešpadsmit tipiem, kurš visu efektivifizēt, optimizēt un apvienot.

Ko iegaumēt? Ja meklē kādu, kurš var nogriezt visus liekos “taukus” tavā uzņēmumā, tad tikai šis personības tips paveiks brīnumus.

 

Vēl vairāk šeit

Par šo pašu tēmu ieskaties arī monday adaptētajā infografikā

http://www.monday.lv/kas-es-esmu-un-ko-man-darit/

 

 

 

 

 

 

 

 

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!