Izaugsme, Noderīgi, Psiholoģija Mediators un miera nesējs - 9 enatips | Elita Kazaine, foto - www.bigstockphoto.com

Mediators un miera nesējs – 9 enatips

Turpinām iepazīstināt ar deviņiem cilvēku raksturu tipiem saskaņā ar eneagrammu. Šoreiz par astoto eneatipu – dzīvi viegli tverošiem, neuzmācīgiem, atsaucīgiem cilvēkiem. Viņi spēj būt nomierinoši patīkami, taču vienlaikus ļoti pašapmierināti un nereti bez ambīcijām.

 

Īsumā:

Devītais ir pieņemošs, uzticams un stabils. Parasti viņš ir radošs, optimistisks un atbalstošs, labs klausītājs, kurš ne tikai neuzspiež savu viedokli, bet pieņem jebkuru citu skatu punktu. Tomēr var arī būt pārlieku gatavs iet kopā ar citiem, nav lojāls iepriekšējām saistībām, ja atrod sev ērtāku risinājumu. Viņam svarīgi saglabātu mieru. Vēlas, lai viss noris gludi, bez sarežģījumiem. Ego viņu piesaista pašapmierinājumam, līdz ar to trūkst spējas objektīvi uz sevi paraudzīties no malas, problēmas rada arī pārlieks kūtrums un stūrgalvība. Labi risina problēmas, mazina konfliktus, negraujot, bet arī neradot vietā kaut ko citu. Labākajā sniegumā ir nelokāms un visaptverošs, spēj apvienot cilvēkus un dzēst konfliktus.

 

Valdošās bailes: zaudēt kopējo plūsmu, kas viņu nes pa straumi bez piepūles.

 

Vīzija: Iekšēja stabilitāte un miers.

Motivācija: Slinkums un pasīvā agresija: „Kāpēc darīt to, ko vispār var nedarīt?”. Cenšas veidot harmoniju savā vidē, izvairoties no konfliktiem un sasprindzinājuma. Saglabā visu, kā ir, un pretojas, ja kāds vēlas izjaukt ilūziju pasauli. Notikumus ietekmē ar pasīvo protest, jeb apzinātu bezdarbību, vai arī vienkārši pazūd: nav cilvēka, nav risinājuma.

Pārskats:

Devītais jeb miera nesējs spēj radīt un dot mieru gan sev, gan citiem. Tas ir augstākās patiesības meklētājs, kurš pieņem apkārtējos cilvēkos un notikumus tādus, kā tie ir, meklē saikni ar Visumu. Viņš strādā, ne tikai lai saglabātu savu labsajūtu, bet arī, lai radītu vispārēju harmoniju pasaulē. Lai gan visa enerģija ir virzīta uz garīgo pasauli, tomēr dzīvē viņš atbalstu meklē fiziskajā pasaulē. Tāpēc no dzīvo pretrunās: intuīcija un zemapziņa nesaskan ar to, ko risina prāts un pieņem apziņa. Tā vietā, lai strādātu, viņš daudz laika pavada savos sapņos par to „Kā būtu, ja būtu..”, nespēj rīkoties, jo iegrimst filozofiskā, pat inertā stāvoklī.

Labākais sniegums: Relaksēts, stabils, viegli adaptējas, elastīgs. Bez liekām ambīcijām un protesta akceptē spēles noteikumus, cilvēkus un situāciju. Grūti aizkaitināms, diplomāts, labs klausītājs. Laipns, atbalstošs, iejūtīgs. Harmonija nepieciešama gan apkārtējā vidē, gan attiecībās. Respektē citu cilvēku prioritātes, negrauj viņu robežas, neiznīcina sapņus un ciena vajadzības. Pieņem lietas un cilvēkus tāds, kādi tie ir. Pacietīgs un iejūtīgs. Bieži piemīt radoša domāšana.

Autopilots: Neievēro laika limitus. Sekojot sapņiem, pazaudē realitāti. Bailēs no konflikta, izvairās no atbildības un lēmumu pieņemšanas. Bez iniciatīvas un enerģijas. Ja var kaut ko nedarīt, tad noteikti nedarīs. Daudz laika pavada darot neko, slēpjoties aiz „meditatīva” vai pārdomu procesa. Ietiepīgs, var atteikties darīt, ja tas ir pret viņa uzskatu.

Loma komandā: Miera nesējs, attiecību veidotājs, ideālists. Svarīgi, lai visiem būtu labi, lai visi tiktu pamanīti un visiem viss būtu vienlīdzīgi. Vērotājs no malas, ne tikai konfliktus neradošs, bet tos risinošs. Pastāv risks, ka sadalot visiem līdzīgi, izjauc līdzsvara principu, un rada protestu tajos, kas jūtas vairāk ieguldījuši un paveikuši.

Komunikācija: vai tas, ko es runāju ir saprotams citiem? Ko tieši es pasaku savā vēstījumā? Kādi ir fakti, izmērāmā realitāte, konkrēts rīcības plāns? Valoda pārlieku rāma, lēna, ar pauzēm, iemidzinoša. Var runāt gari, plūstoši, arī neskaidri. Izvairīties no miglā tītā „Pagaidām vēl nezinu, man jāpadomā”. Vai es partnerim iedodu skaidru atbildi?

Izaugsmes ceļš: Enerģija un augstākā mīlestība

 

Ko darīt?

Akceptēt problēmas, pārmaiņas, pieņemt, ka pasaulē ir dusmas, konflikti un risinājumu ceļš;

Būt pietiekami drosmīgam, uzņemties atbildību un gatavību rīkoties;

Fokusēties un identificēt, kur beidzas sapņi un apātija, kur sākas vajadzības un realitāte;

Iemācīties nospraust mērķus, nozīmēt tiem gala termiņus un apzināt rīcības plānu

 

Tēli: Homer and Marge Simpson (The Simpsons), Vinnie the Pooh, The Dude (The Big Lebowski), Cheshire Cat

Raksta autore personības izaugsmes koucš Elita Kazaine

Elita Kazaine

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!