Izaugsme, Nauda Labas finanšu tradīcijas gada nogalē | Monday www.bigstockphoto.com

Labas finanšu tradīcijas gada nogalē

Mēs iztiekam ar to, ko saņemam, bet dzīvojam ar to, ko dodam citiem – teicis dižais valstvīrs Vinstons Čerčils. Ziemassvētku laiks ir došanas un tradīciju laiks. Monday profesionāli veiksmīgām sievietēm jautāja par viņu ziemassvētku un jaungada gaidīšanas laika finanšu tradīcijām. Izpēti, kuras idejas iedvesmo tevi un kuru tu labprāt pārņemtu…..

Ilze Viņķele, Labklājības ministre

Ilze Viņķele

Ilze Viņķele

Investīcijas, kas ir vērtas – dažas finanšu un noteikti arī nemateriālās, kas ilgtermiņā izsakāmas lieki neiztērētā naudā seku novēršanā un galvenais – labā pašsajūtā.

Nākamgad turpināšu šogad īstenoto. Pirmkārt, investīcijas sevī -izglītošanās, pašsajūtas un veselības uzturēšanā. Jo lielākā mierā ar sevi un vesela esmu, jo sekmīgāka arī darbā. Par vērtīgāko aizejošā gada investīciju veselībā uzskatu labu skriešanas apavu iegādi. Daudz jēdzīgāk par vēl vienu (nenopirktu) augstpapēžu kurpju pāri aktuālajā sezonas krāsā.

Manuprāt, vienkārša, bet saprātīga investīcija ir savu un īpaši bērnu samērīga patēriņa ieradumu attīstība. Ne pieticība, bet jēgpilni tēriņi, izvērtējot to patieso nepieciešamību.

Finanšu ieguldījumu jomā noteikti ir vērts ieguldīt pensiju uzkrājumos. Ģimenē esam iecerējuši atvērt uzkrājumu kontus dēliem, kas būs izmantojami pēc vidusskolas beigšanas, ar mērķi turpināt studijas vai apgūt arodu, vai ņemt gap-year un apskatīt pasauli.

Aiva Vīksna, LDDK viceprezidente

Aiva Viksna

Aiva Viksna

Naudas vērtību veido tas, ko mēs ar to darām. Tāpēc iesaku veidot tādas finanšu tradīcijas, kas līdzsvaro mūsu dzīvi, bagātina, stiprina un iepriecina dažādos veidos. Kā pirmo virzienu iesaku ieguldīt nākotnes drošībā un sirdsmierā – piemēram, uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā. Otrkārt, noteikti vajag palutināt sevi un sev tuvos – sniegt priecīgas emocijas, kopā būšanas prieku ikgadēja ceļojuma, vasaras atpūtas, hobija veidā. Visbeidzot, trešā tradīcija jāveido tāda, kas dara bagātākas mūsu sirdis – piemēram, ziedojot kaut kam nozīmīgam kaut vai tikai pāris latu.

Elita Kļaviņa, Jaunā Rīgas teātra aktrise

Elita Kļaviņa

Elita Kļaviņa

Ziedošana, man vienmēr ir bijusi ļoti intīms akts. Tagad visapkārt tā kļuvusi par modes lietu. No vienas puses tas labi, jo arvien vairāk cilvēku dalās. Bet no otras puses – ir liela māksla nepārvērst ziedošanu par sevis spīdēšanu, tas jadara samērīgi, cik tas nepieciešams paša mieram. Es ik pa laikam uzgriežu ziedojumu numurus, kopā ar saviem bērniem ziedojam bērnu namiem un vecajiem ļaudīm.

Domājot par naudas tēriņiem gada nogalē, atceros, ka arī es esmu izgājusi caur ziemassvētku dāvanu kampaņveidīgajai iepirkšanas “trakumsērgai”. Tagad jau vairākus gadus mācos nešķiesties ar naudu, sekoju gudrībai “mazāk ir vairāk”.

Mana lielākā dāvana sev ir māksla saglabāt mieru, tikt galā pašai ar sevi,  un sakārtot sevi – tur arī aiziet manas investīcijas.

Nellija Titova, SSE Riga Vadītāju tālākizglītības un Executive MBA programmas departamenta direktore

Nellija Titova

Nellija Titova

Gadu mijā cenšos sekot finansistu ticējumiem: pārliecināties, ka makā ir nauda (šogad vēlams Eiro) un salikt naudu dažādās vietās mājās – drebju skapī,  atslēgu plauktiņā,  dārglietu lādē.  Daži cilvēki tic, ka tas pievelk naudu, tiem, kad netic, nauda noderēs,  kad pēkšņi vajadzēs sīknaudu. Šis gads Latvijai ir īpašs.  Tāpēc noteikti ir vērts savā īpašumā dabūt pēdējo latu.

Un, ziemassvētki ir labs laiks, lai beidzot saņemtos  uzskaitīt savus tēriņus un budžetēt. Banku, finanšu kompānijas tagad piedāvā labas iespējas sekot saviem izdevumiem.  Neaizmirstiet par bezmaksas aplikācijām, kas ir pieejamas ielādēšanai jūsu mobilajos telefonos, budžeti un tēriņi ir jāplāno un tas ir vienkārši. Iesaku! Gada nogalē cenšos neaizmirst apdrošināt sevi un sev tuvus cilvēkus.

Un atceraties par tiem, kam naudu ļoti vajag un ziedojiet. Ticu, ka labāk to darīt anonīmi,  ko arī daru.

Ja arī Tev šķiet lietderīgi izveidot spēcīgas tradīcijas finanšu jomā un tu meklē saistošu piedāvājumu krāšanas ieradumu izveidei, iepazīsties ar DNB piedāvājumu! Piesakies konsultācijai, un mēs tev piezvanīsim!

 

 

Saturs radīts ar DNB bankas atbalstu

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!