Iedvesmai, Veselība Kāpēc braukt uz darbu ar velosipēdu? | Monday, www.bigstockphoto.com

Kāpēc braukt uz darbu ar velosipēdu?

Maijs ir riteņbraukšanas mēnesis un, šķiet, ka nupat jau visi kaislīgākie aktīvisti savus velosipēdus būs uzspodrinājuši. Un ar katru gadu riteņbraucēju skaits Latvijā turpina pieaugt, un tās, protams, ir labas ziņas, turklāt jau kopš 2010.gada darbojas arī Latvijas Riteņbraucēju apvienība, kurā var reģistrēties ikviens sevi par aktīvu riteņbraucēju uzskatošs iedzīvotājs. Latvija vēl nevar konkurēt riteņbraucēju skaita ziņā ar Nīderlandi vai, piemēram, Vāciju, taču veloceliņi tiek būvēti, kas rada pamatotu cerību, ka kļūsim veselīgāki un zaļāki. Braukšanai ar divriteni ir daudz plusu, tāpēc Monday apkopoja, mūsuprāt, iedvesmojošākos iemeslus, kāpēc arī tu varētu doties ar velosipēdu uz darbu.

 

 

Aizmirsti par sporta zāli!

Ja tu ikdienā uz darbu un atpakaļ mājup pārvietojies ar velosipēdu, tev sporta zāle vairs nav vajadzīga. Atsaucoties uz ASV žurnāla Womans Health publikāciju, sieviete, kuras svars ir vidēji 62 kg stundas laikā nobraucot ar divriteni 20 km, paterē 488 kcal. Ja tev šāds brauciens ir katru darba dienu, tad mierīgi sporta zāles apmeklējumu vari atstāt uz lietaino rudeni!

Tu vari braukt ar augstpapēžu apaviem

Protams, ideāli ir braukt ar velosipēdu sporta apavos, bet ļoti daudzas sievietes pārvietojas ar riteni augstpapēžu kurpēs. Un kāpēc gan ne, ja tie netraucē? Lai gan, ja darba specifika atļauj, dodies dienas gaitās šobrīd tik modīgajos sportiskā stila apavos, kā arī laba alternatīva ir zempapēžu kurpes.

Ietaupi!

Pat, ja tavs velosipēds maksās prāvu summiņu, tas tāpat būs lētāk par automašīnu! Tāpat, protams, arī divritenim ir nepieciešama apkope un pēc ilgākas lietošanas arī kāda jauna detaļa, taču izmaksas viennozīmīgi būs mazākas  kā par auto remontu. Katrā ziņā, pamatīgi ietaupīsi arī uz benzīna rēķina!

Veselīgi un ekoloģiski!

Braukšana ar velosipēdu ir daudz veselīgāka kā tavai fiziskajai, tā mentālajai veselībai par auto vadīšanu vai braukšanu ar sabiedrisko transportu. Kādā pētījumā ir pierādīts, ka jo ilgāks laiks pavadīts mašīnā, autobusā vai vilcienā, jo nožēlojamāka ir cilvēka pašsajūta. Turpretī brauciens ar velosipēdu no rīta gādā par labu garastāvokli un enerģiju visai dienai. Kādas Zviedrijas universitātes pētnieki atklājuši, ka sievietes pusmūža vecumā, kuras regulāri brauc ar divriteni, daudz retāk cieš no plaukstas kaulu lūzumiem. Turklāt, domājot globāli, ikviens cilvēks varēs elpot kaut nedaudz labāku gaisu, pateicoties tev!

Stilīgs aksesuārs

Lai gan velosipēds jau pats par sevi ir stilīgs aksesuārs, tomēr nozare, kas specializējusies uz dažādiem velo aksesuāriem, attīstās ik sezonu arvien uz priekšu. Katru sezonu tiek radītas aizvien jaunas stilīgas un gaumīgas somas, ķiveres, groziņi un citi riteņbraucējam noderīgi aksesuāri.

Iegūsti jaunus draugus

Ierodoties birojā ar velosipēdu, tu, iespējams, atklāsi, ka arī citi kolēģi izmanto šādu transporta līdzekli, un pavisam nemanot būsiet viens otram kļuvuši par labiem paziņām. Tāpat velobraucējiem notiek arvien vairāk pasākumu – sākot ar velomaratonu, kā arī dažādi ne tik sportiski un nopietni pasākumi, piemēram, Rīgas Tvīda brauciens un citi.

Kļūsti par labāku darbinieku!

Riteņbraukšana pirms darba paaugstina darbinieka produktivitāti par 15 %! Aizmirsti par kafiju, tev ir velosipēds!  Tāpēc arī darba devēji un vadītāji varētu padomāt, ka, iespējams, kompānija var strādāt ar lielāku peļņu, ja esat gatavi ierīkot velosipēdu novietni uzņēmuma teritorijā.

Riteņbraukšana varētu būt motivejoša mainīt karjeru

Došanās uz darbu ar velosipēdu var pamudināt tevi mainīt karjeru līdzīgi kā tas notika ar Volstrītas investīciju baņķieri Evelīnu Stīvensu, kura pēc vairākiem šajā darbā nostrādātiem gadiem pameta savu baltās apkaklītes darbu, lai pievērstos savam hobijam – riteņbraukšanai nopietnāk. Kāds bija rezultāts? Evelīna Stīvensa pārstāvēja ASV Londonas Olimpiskajās spēlēs!!

3 Komentāri

 1. Vārds
  05/07/2016 08:15 | Saite

  Raksti savu komentāru šeit ..

 2. Ainis
  02/05/2016 06:53 | Saite

  Un tagad daži pretargumenti-kāpēc nebraukt:

  1.Riteņus mums te šausmīgi zog,ja nevar ienest telpās,tad uz ielas vai sētā labāk neatstāt.

  2.Brauksi tik ilgi,kamēr tevi notrieks kāda mašīna un pēc vairākàm operàcijàm un mēnešiem slimnīcā ar dažādiem lūzumiem būsi sakropļots uz mūžu.Lai arī cik pareizi un uzmanīgi brauktu.Tas no personīgàs pieredzes diemžēl..

  • Arturs
   03/05/2016 08:56 | Saite

   1. Nopērc kārtīgu atslēgu (ja ne vairākas) un iemācies pareizi pieslēgt riteni, un zaglis padomās divreiz pirms ķerties pie ričuka zagšanas.

   2. Ar mašīnu brauksi tik ilgi, kamēr cietīsi avārijā un pēc vairākām operācijām un mēnešiem slimnīcā ar dažādiem lūzumiem būsi sakropļots uz mūžu. Lai arī cik pareizi un uzmanīgi brauktu. Par laimi, nav no manas personīgās pieredzes, bet domāju, ka saprati, ka visi transporta līdzekļi ir potenciāli bīstami.

   Ja būsi paredzams un sargāsi sevi, būsi uzmanīgs, tad ar velo braukt arī satiksmē ir tikpat droši kā ar citiem transporta līdzekļiem. Un jo vairāk velosipēdistu, jo vērīgāki u izmanīgāki kļūst arī autobraucēji. Lai gan autovadītājiem joprojām braukšanas kultūra pieklibo, ir manāmi uzlabojumi.

One Trackback

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!