Izaugsme, Psiholoģija Iepazīsti zemapziņu – mācies veidot kolāžu! | Lorita Ivbule, www.bigstock.com

Iepazīsti zemapziņu – mācies veidot kolāžu!

Mūsdienu pasaulē (lasi: informācijas laikmetā) dažādi tehnoloģiskie brīnumi sola atvieglot mūsu dzīvi, ļaujot auļot pa izaicinājumu un sasniegumu takām galvu reibinošā ātrumā, aizmirstot par slēptākajiem sapņiem, proti, to, ka patiesībā visvairāk dzīvē vēlamies. Iepazīstieties ar vienkāršu un iedarbīgu metodi, kā pielavīties zemapziņas dziļumiem un izvilināt sapņus, vēlmes un ilgas – kolāža.

Kas ir kolāža?

Kolāža (no franču val. coller ‘pielīmēt’) ir dažādu fragmentu apvienojums ar nolūku radīt ko jaunu. Tēlotājā mākslā tā ir tehnika, kurā papīra vai drēbes gabaliņi vai kādi priekšmeti tiek pielīmēti pie gluda pamata. Pirmie kolāžu kā nopietnu mākslas tehniku izmantoja kubisti (1912. gadā Pablo Pikaso, radot darbu Klusā daba ar krēsla pinumu, pielīmēja pie audekla vaskadrānas gabalu). Līdzīgu tehniku – fotomontāžu – bieži izmantoja dadaismā un sirreālismā.

Mūsu gadījumā var tikt izmantoti žurnāli, fotoalbumi, audumu gabaliņi, avīžu izgriezumi – viss, kas tevi uzrunā.

Process 

Pirms ķerties pie zemapziņas revīzijas, esi pozitīvi noskaņota un atbildi uz jautājumu – ko es darītu, ja man nebūtu bail? Bailes ir mūsu lielākais škērslis, lai piepildītu kvēlākās vēlmes, bieži mēs pat baidāmies sapņot! Taču, pārvarot bailes, ir iespējams gūt neaprakstāmu gandarījumu un drosmi nākamajiem atspērieniem. Kolāžas veidošanu var veikt vienatnē – ar kafijas tasi vai vīna glāzi un iedvesmojošu mūziku fonā, vai tieši otrādi – draudzeņu vakarā ar jokiem un kopīgiem sapņiem. Ņem žurnālus un iekausies sevī – kura bilde vai virsraksti uzrunā. Izgriez visu, kas šķiet iedvesmojošs un skaists, bet koncentrējies tieši uz mērķiem: gribi gūt panākumus darbā, meklē, kas tieši ar to asociējas. Vēlies jaunu auto- atrodi sapņu modeli! Uzlīmē uz papīra, savā dienasgrāmatā, vai plānotājā visus izgriezumus, kolāžas centrā vari ielīmēt arī savu foto. Šis ir visu laiku labākais mākslas darbs! Kolāžas veidošanas process var būt ļoti noderīgs tādos dzīves brīžos, kad šķiet – tava ceļa rādītāji ved strupceļā, kad jūties apmaldījusies vai vienkārši pārgurusi no visa. Šādā gadījumā kolāža var norādīt, kurp tālāk virzīties, jo zemapziņa uztvers tikai to, kas būs visnepieciešamākais šajā mirklī. Ne velti kolāžas veidošana ir viens no mākslas terapijas veidiem.

Analīze

Skatoties uz gatavo kolāžu, pievērs uzmanību, kura joma ir atspoguļota vairāk! Tagad tev jāprot nolasīt informācija. Vai tu redzi žilbinošas pludmales, sniegotu kalnu virsotnes, saules pielietas pļavas? Varbūt darbs tevi tik ļoti piespiedis pie zemes, ka ar steigu nepieciešama atpūta? Vai tieši otrādi – kolāžā vairumā ir attēli ar prezentāciju, konferenču norisi, satiksmes burzmu un debesskrāpjiem? Varbūt tev ir par maz izaicinājumu? Vai, iespējams, no izgriezumiem tevī raugās mazulis? Pastāv liela varbūtība, ka iekodēto informāciju spēsi nolasīt tikai pēc kāda laika, kad, atverot kolāžu, atbildes iznirs kā no nekurienes.

Alternatīvas

Šādas kolāžas var veikt arī internetā, izmantojot gan datoru, gan viedtālruni, taču intuitīvi meklētas un pašas grieztas bildes noteikti saturēs daudz lielāku enerģiju. Virtuālajā vidē ir neskaitāmas adreses, kas piedāvā iespēju izvēlēties dažādus attēlu izvietojumus, rāmjus, burtu šriftus un fontus. Ļoti ērta vietne ir www.pinterest.com, kurā vari veidot savas mapes.

Ejot uz mērķi, galvenais ir tam koncentrēties! Ikdienas steigā ir viegli paskriet garām zīmēm, aizbildinoties ar laika trūkumu. Mūsu prāts spēj piesaistīt to, par ko mēs domājam un sapņojam! Ielūkojies savā kolāžā pēc iespējas biežāk, lai mērķi zina, ka tu tos meklē! Jūs noteikti satiksieties!

One Komentārs

  1. Inga
    23/08/2014 16:54 | Saite

    Ļoti interesants temats. Bet ko darīt, ja nav vecu žurnālu?

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!