GPS, Iedvesmai 4 paņēmieni, kā aktivizēt intuīciju | Monday Avots bigstockphoto.com

4 paņēmieni, kā aktivizēt intuīciju

Intuīcija ir kā talants, tikai atšķirībā no īpašām spējām kādā jomā, kas dota izredzētajiem, ar intuīciju apveltīti visi.

Monday noskaidro, kā šo spēju aktivizēt un atraisīt.

Pagājušonedēļ rakstā Intuīcija – mistika vai zinātne? meklējām skaidrojumu tam, kā rodas un kur mīt mūsu intuīcija. Šoreiz par to, kā to var attīstīt, padarīt jutīgāku un redzīgāku. Jā, tieši redzīgāku, jo vārds intuīcija patiesībā cēlies no latīņu valodas vārda intueri, kas nozīmē – skatīties, redzēt.

Apstāties un nomierināties.

Tas ir ieteikums, ko tu noteikti esi dzirdējusi jau simtiem reižu, un ne tikai intuīcijas sakarā. Taču tā ir tiesa – kamēr neesam nomierinājuši iekšējo trauksmi un nogriezuši klusāk savu iekšējo trokšņu volume pogu, tikmēr intuīcijas balsi nevarēs pat sadzirdēt, kur nu vēl saprast tās teikto. Kā nomierināties – tur katram individuāls risinājums. Ja esi apguvusi meditāciju, tad tev jau ir sava zelta recepte. Taču ne visiem vajadzīga tieši meditācija – dažiem labāk noder fiziskas aktivitātes, visvairāk, starp citu, šim nolūkam iesaka peldēšanu. Protams, arī joga (taču ne bikrama joga). Dažiem nomierināt iekšējo trauksmi vislabāk palīdz darbības, kurās iesaistīti pirkstu gali (precīzāk, tajos esošie nervu gali) – adīšana, rotu veidošana, dekupāža. Tam ir fizioloģisks skaidrojums – darbs ar pirkstu galiem veicina oksitocīna rašanos, kas savukārt samazina stresa hormona kortizola aktivitāti. Kad esam nomierinājušās, mūsu prāts no saduļķotas peļķes atkal pārvēršas mierīgā un skaidrā ūdenī un mēs beidzot ieraugām realitāti, kas ir daudz tuvāka tādai, kāda tā objektīvi ir. Un tas jau ir solis pretī intuīcijai.

Ieklausīties ķermenī

Dažkārt lēmumi, kas pieņemti, liekot lietā prāta apsvērumus, šķiet tik pareizi, ka no loģikas viedokļa nav kur piesieties. Un tomēr… Pavēro savas emocionālās un ķermeņa reakcijas, mēģini noskenēt sevi no sajūtu viedokļa. Mēdz teikt, ka cilvēks ir visjūtīgākais instruments, viņa psihoemocionālā sistēma nodod visu patiesību par viņu. Ar prātu mēs sev daudz ko varam iestāstīt, bet ķermenis neprot melot. Tāpēc, pirms pieņem kādu lēmumu galīgi un neatgriezeniski, ieklausies sevī. Vai nav nepatīkama kņudoņa pakrūtē, nesāk sāpēt galva, netrīc rokas? Varbūt pēkšņi šķietami bez iemesla ir slikta dūša? Neskaidra baiļu, nemiera sajūta? Nemotivēts aizkaitinājums? Ļoti iespējams, ka tādā veidā mūsos cīnās intuīcija ar prāta apsvērumiem, bailēm, iepriekšējo negatīvo pieredzi. Palīdzi intuīcijai – ieklausies signālos, ko tā nodod caur ķermeni. Jo par pareizu, lai arī smagu, lēmumu parasti signalizē teju fiziski sajūtams atvieglojums.

Izslēgt kritisko vērtēšanu

Mēs esam tik daudz un centīgi mācījušies analizēt, vērtēt un dalīt diagnozes, ka darām to jau gluži automātiski, tāpēc tagad tikpat centīgi vajadzētu iemācīties nevērtēt nevietā. Piemēram, iepazīstoties ar cilvēku, intuīcija mums ļoti daudz ko pateiktu priekšā, burtiski pāris mirkļos apstrādājot informāciju, ko saņemam ar redzes, dzirdes, pat smaržas palīdzību. Tas mums uzreiz ļautu saprast, vai ar šo cilvēku vērts veidot tuvākus kontaktus, vai viņš būs tas, ar ko varēsim sadarboties. Taču pirms tam diemžēl paspēj iejaukties prāts. Prāts, piemēram, atceras kādu nejauku informāciju (ļoti iespējams, nepatiesu), ko reiz dzirdējis par šo cilvēku, un spriedums gatavs – nekādu kontaktu! Tieši tāpat var notikt ar kādu jaunu projektu, kuram nav ne vainas un kurš noteikti varētu izdoties, taču prāts atceras līdzīgu projektu, kas reiz nav izdevies, nevēlas atkal piedzīvot sāpīgo zaudējuma pieredzi un vienkārši nobloķē tālāko kustību. Mums patīk būt vērtējošiem un viszinošiem – tas liek savās un citu acīs izskatīties gudrākiem un profesionālākiem. Taču vienlaikus tas traucē saklausīt savas intuīcijas balsi.

Trenēt prognozes spējas

Agrākos laikos to sauktu par pareģošanu un saistītu ar raganu būšanām, bet patiesībā tā ir spēja prognozēt, balstoties uz iekšējiem radariem. Vai tev nekad nav bijis tā, ka atskan tālruņa zvans, un tu, pat nepaskatoties ekrānā, vari pateikt, kas ir zvanītājs (un tā nav mamma, kas tev zvana piecreiz dienā)? Tā nostrādā intuīcija – pa savam, radoši apstrādājot visu informāciju, ko racionālais prāts nemaz nav uztvēris, vai arī – uztvēris, bet aizmirsis. Un… ļoti, iespējams, pārkāpjot arī lineārā laika robežas. Nu jau pat zinātnieki vairs neatmet teoriju par to, ka mūsu apziņa nav ierobežota laikā, proti, tā spēj brīvi pārvietoties ne vien uz pagātni (atmiņas), bet arī nākotni (prognozes). Tādā veidā mēs bieži vien spējam it kā paredzēt lietas, kam nav loģiska izskaidrojuma. Teiksim, iedomājamies par sen neredzētu cilvēku, un re! – viņš atsūta e-pasta vēstuli. Varbūt mūsu intuīcija tiešām ir spējusi iebraukt citā laika joslā?

Lai nu kā – spēju prognozēt var trenēt. Dari to, piemēram, ejot pa svešu pilsētu un mēģinot tajā sasniegt mērķi, orientējoties pēc sajūtām, un kartē ieskatīties vien retu reizi. Vai arī mēģini pēc sajūtām izvēlēties nepazīstamu vīnu, kas tev tiešām garšos. Izdevās? Apsveic sevi – intuīcija ir aktivizēta!

 

One Komentārs

  1. Inta
    14/11/2018 13:39 | Saite

    VIšas šīs izjūtas ir…gan bailes gan nemiers un.tt.Ļoti bieži iepriekš zinu kā rīkoties un uzminu vecumu un Cenas.Kā tālāk savu intuīciju trenēt…tāda sajūta ka iepriekšējā dzīve biju Ragana.

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!