Izaugsme, Panākumu piezīmes _Narvesen_Piraija_print_54 | Monday, foto - no Agnijas Šmites personīgā arhīva

Zīmes, kas liecina – tev ir lielisks darbs

Mēs domājam, ka lieliskos darbus ir grūti atrast. Vai arī – ka lieliskais darbs ir ideāls darbs. Taču arī katrā lieliskā darbā ir savas mazās ēnas puses. Agnijas Šmites, Narvesen Mārketinga un iepirkumu departamenta direktores pieredze palīdzēs tev apstiprināt, varbūt arī tu jau esi lieliskā darbā….

Agnijai ir gandrīz divdesmit gadu pieredze mārketinga direktora amatos dažādos Latvijas uzņēmumos. Viņas pirmā izglītība ir bērnu ārsts. Vēl, mācoties augstskolā un organizējot mediķu lielās balles, Agnija saprata, ka organizēšana un radīšana ir viņas stiprais “gēns”. Taču mārketingā viņa nokļuva caur farmācijas uzņēmumu Grindeks, kurš viņu noskatīja kā rezidentūras studenti un piedavāja pamēģināt mainīt profesiju…

Lūk, sešas Agnijas atziņas, kas apliecina, ka viņai ir lielisks darbs.

Tu strādā uzņēmumā, kurā tavas personiskās vērtības plaukst un zeļ

Manas vērtības saskan ar Narvesen vērtībām, un uzņēmums patiešām strādā, sekojot tām. Piemēram, man ļoti patīk vērtība – mēs runājam viens ar otru, nevis viens par otru. Vai arī – mums nebūs parādu! Un tas neattiecas tikai uz finansēm, bet arī uz emocionālām lietām. Ja, ko apsolam, to izdaram. Vai vēl viena man nozīmīga vērtība – mēs strādājam ar prieku un peļnu. Un tieši šādā secībā. Es šeit esmu pieredzējusi – ja darbinieki nāk ar prieku uz darbu, tad kopā un ar prieku mēs spējam nopelnīt vairāk.

Tāpēc, kad tu ej uz darba interviju, tev nav jādomā tikai – kaut tik viņi mani paņemtu, bet pat vairāk– vai es vispār gribu strādāt pie šiem cilvēkiem un tieši šajā kultūrā. Es teiktu, ka nav liela māksla dabūt darbu, bet gan dabūt tādu darbu, kur tu vari uzplaukt caur savām vērtībām.

Narvesen_23_08_2014_338

Tev ir vadītājs, kas tevi atbalsta.

Viss ir atkarīgs no uzņēmuma vadības stila, darbinieki tam pielāgojas. Un, ja ir pareizs teiciens – bērni ir vecāku spogulis, tad tikpat lielā mērā to var attiecināt arī uz darbu – tavi darbinieki ir tavs spogulis. Taču arī tā ir taisnība – katram no mums ir savādāks stils, kādā mēs gribam strādāt. Vienam – patīk liela brīvība, otrs – ir pilnīgā ārprātā no tādas brīvības. Man ir nepieciešama brīvība, gribu pieņemt lēmumus pati, tāpēc man svarīga uzticēšanās. Esmu strādājusi arī ražošanas uzņēmumos, un zinu, ka tur vajadzīgas tās daudzās procedūras, nolikumi, ierobežojumi, taču tas noteikti nav domāts man. Narvesen ir ērtību un pakalpojumu biznesā, kur viss notiek ļoti strauji, tāpēc te ir daudz brīvības un daudz paša atbildības.

copycat

Tu nevari iedomāties daram, ko citu

Jā, jā un vēlreiz jā – tev jāizjūt gandarījums un prieks par to, ko dari. Lai atrastu “savu” darbu, tev jāsaprot, kas ir tas, kas tev sagādā prieku. Man prieku rada radīšanas process – es radu (kopā ar komandu) jaunus produktus, radu kampaņas, es kā vadītājs radu sistēmas, radu saviem darbiniekiem motivētu darba vidi, lai viņiem būtu prieks nākt uz darbu.

Es zinu, ka daudzi saka – bet es nezinu, kas man patīk. Es teiktu – tad padomā plašāk! Pamēģini atcerēties, kad un par ko pēdējo reizi smējies, mēģini atcerēties pēdējos piecus gadus, kādi pozitīvie notikumi tev ienāk prātā vispirms. Paprasi sev – kas tev ir paticis darbā pēdējos gadus? Es atbildēju sev tā – es uztaisīju tāāādu produktu, vai es sakārtoju to un to sistēmu Un tad es sāku domāt – pag, kāda ir sakarība produktam ar sistēmu! It kā nekāda! Bet nē – tu esi radījis kaut ko, kam ir bijis rezultāts, kas devis ieguvumu citiem un gandarījumu tev.

Reitan_150414_IMG_5963

Tu neesi aizmirsis (vai atstājis novārtā) savu personīgo dzīvi 

Lai tu būtu labs vadītājs, tu nevari atļauties nebūt formā. Tev ne vien jādomā par sevi tādā izpratnē, ka tu interesējies par tendencēm nozarē, bet arī – vai esi entuziasma un dzīves prieka pilns, lai motivētu savu komandu. Mani noteikti uzlādē laiks kopā ar bērniem un vīru, laiks maniem hobijiem… Līdzsvars starp darbu un dzīvi nāk arī darbam par labu. Un tas, vai tev ir, vai nav līdzsvars, lielā mērā atkarīgs tikai no tevis paša. Tev jāprot sadalīt un atdot darbus. Priekš kam tad ir komanda! Lai katrs paveiktu to labāko, ko prot! Un man kā vadītājām ir jāapzinās – ka ne jau es to viena paveikšu, darbinieki to iznesīs, viņi pieņems lēmumus. Citādi nevar dabūt to līdzsvaru. Narvesen ir ģimenes uzņēmums, un tāpēc šeit ir liela uzticēšanās komandai.

IMG_5346

Tu esi vidē, kas tev dod spēku

Jā, protams, ir svarīgi, ka uzņēmums tev ļauj aizmirst par pamatnepieciešamības lietām (kā stabilu algu, veselības apdrošināšanu…). Taču ir labi apzināties, ka uzņēmums arī dalās ar saviem darbiniekiem gan priekā, gan peļņā, kopā nosvinot sasniegtos rezultātus un uzvaras, piemēram, Islandē vai Korsikā… Bet tikpat svarīgi ir justies emocionāli labi darba vidē. Es augstu vērtēju un redzu pievienoto vērtību no mūsu komandas dažādības un tolerances. Mēs spējam ieklausīties otrā, spējam salikt kopā visus prātus, un ieraudzīt abas medaļas puses. Tieši tad tā bilde veidojas krāsaina un pilnīga. Un vēl – nenovērtējama ir sajūta, ka tev ir stipra komanda, kas tevi atbalsta. Mārketinga komandā mēs esam desmit, un, dzimšanas dienas svinot, mēs viens otram rakstam pašsacerētus dzejoļus. Nu jau mums būs četri sējumi.

Pirmdienas nav grūtas dienas

Un galu galā – ja tev pirmdienas nav grūtas dienas, un tu smaidi arī pirmdienas rītos, tad tā ir zīme – tev ir lielisks darbs!

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!