GPS, Iedvesmai Piektdienas jautājums #9: Kas tu esi bez “vizītkartes”? | Monday, foto-www.bigstockphoto.com

Piektdienas jautājums #9: Kas tu esi bez “vizītkartes”?

Savā dzīvē esmu izdalījusi neskaitāmas profesionālās vizītkartes un saņēmusi pretī apmēram tikpat daudz. Bet šoreiz stāsts būs par manas vizītkartes spēku. Vizītkarte var atvērt durvis, atstāt iespaidu, palīdzēt satikt vajadzīgos cilvēkus, tā nes vēstījumu – kas es esmu. Jo es esmu tā, ko es daru, ko esmu varējusi izdarīt. Vizītkarte ir mana profesionālā identitāte, bet – ne tikai. Esmu cītīgi kāpusi augšup, viens pakāpiens nācis vieglāk, cits prasījis gadus, emocionālu izdegšanu un pat salauztas attiecības – taču kādā brīdī esmu nonākusi tur, kur sapņoju nokļūt. Un tad esmu apbalvota ar iekārojamu vizītkarti, un nevienam vairs nav jautājumu vai šaubu, cik vērtīga es esmu. Mana vizītkarte ir svarīga – tātad esmu pieprasīta un novērtēta. Īstais patiesības mirklis pienāk tad, kad tev vairs nav drošās aizmugures – vizītkartes ar iespaidīgu logo. Dzīve ir dzīve – var gadīties, ka tevi atlaiž no darba, vai arī tu pati nolem pamēģināt spert sānsoli projām no korporatīvās vides. Varbūt slimība tevi noliek pie vietas. Kas īsti notiek ar tevi mirklī, kad tev atņem vizītkarti? Vai tev pietiktu drosmes, spēka un pašapziņas dzīvot dzīvi bez vizītkartes? Kas tad īsti dara mani svarīgu citu acīs?

Ko Monday intervijās atklāja sievietes, kas uzdrošinājās atteikties no ietekmīgas vizītkartes dotā statusa

sandra1Sandra Krisberga, šobrīd sabiedrisko attiecību kompānijas Repute vadītāja  – …biju domājusi, ka esmu saprātīga sieviete, kuru statuss neuztrauc! Mirklī, kad pazuda vizītkarte, man iestājās tāda kā identitātes krīze – kas es tagad esmu? Jā, apkārtējie joprojām mani novērtēja, joprojām varēju gozēties uz vecajiem ordeņiem – mani aicināja un prasīja padomus. Bet kad man prasīja – kas tu esi, es ikreiz iekšēji sarāvos – nemācēju sevi nosaukt…

anete_bilzenaAnete Bilzena, šobrīd Porsche automašīnu tirdzniecības pārstāvniecības Latvijā vadītāja. – … Latvijā bija laiks, kad daudzi aizgāja no korporācijām. Visiem vienojošais ir līdzīgas emocijas. No sākuma emocionāli tevi piemeklē ārkārtīgs laimes un prieka vilnis. Un tad emocijas sāk slīdēt uz leju, sāk parādīties tukšuma sajūta. Jo esot korporācijā, pierodi ar kāju vērt visas durvis vaļā, bet tas taču nebiji tu, tā bija vizītkarte – protams, sinerģijā ar personību. Sākumā uz jautājumu “ko tu dari?” mēs ļoti laimīgi sakām – beidzot atpūšos! Bet tad vienā brīdī tu sāc ausīties – “hm, kāpēc viņš tā pajautāja, vai es nepārliecinoši izskatos?”. Tas jau nozīmē, ka esi nokļuvis zem emocionālā nullespunkta. Un parasti tas nav tikai finansiālais aspekts, kas tevi uztrauc.

anita_gaileAnita Gaile, organizāciju pārmaiņu arhitekte – Es noliku plauktā savas vizītkartes, jo man šķita, ka mana vizītkarte ir tik liela, ka manis pašas vairs nav. Un, protams, atsakoties no iespaidīga amata nosaukuma vēl iespaidīgākā uzņēmumā bija “nulles” sajūtas brīdis, kad pašvērtības jautājums kļuva kritisks. Tāpēc kopš brīža, kad pieņēmu lēmumu atteikties no vizītkartes, es apzināti būvēju savējo – izveidoju zīmolu saviem pakalpojumiem, aktīvi iesaistījos sadarbības projektos, kas man ļāva nejusties vienai, intensīvi mācos un pilnveidoju sevi gan papildinot akadēmiskās zināšanas, gan emocionālās saskarsmes prasmes. Es mācos būt vienkārši cilvēks. Cilvēks ar noteiktām profesionālām un personiskām kompetencēm, kuras patiesībā nevar noņemt vai pielikt ar vizītkartes palīdzību. Cilvēks, kurā ieklausās, tāpēc, ka tas ir viņš/viņa, nevis amats kādā uzņēmumā. Es ļoti priecājos par katru reizi, kad līdzcilvēki, sadarbības partneri un klienti novērtē cilvēciskumu un dabiskumu, un arī par katru reizi, kad es uzdrošinos būt vienkārši es pati – ar savām zināšanām, jūtām, domām un pasaules redzējumu.

Vai esi domājusi, kas tu būtu bez savas glītās vizītkartes?

One Komentārs

  1. Akmentiņš
    10/04/2015 06:18 | Saite

    Vizītkarte ir tikai īstermiņa risinājums ceļā uz sasniegumiem, novērtējumu. Darbi parāda, kāds cilvēks patiesībā ir.
    You are only as good as your last “at bat”.

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!