GPS, Iedvesmai Piektdienas jautājumi #10. Kas tevi nelaiž uz priekšu? | Monday, foto-www.bigstockphoto.com

Piektdienas jautājumi #10. Kas tevi nelaiž uz priekšu?

Tavs sapnis ir skaists un apņemšanās ir liela, bet šoreiz tu kaut kā netiec uz priekšu. Ir sajūta, ka kāds tevi tur aiz svārku stērbeles un neļauj izrauties. Tu mīņājies uz vietas, sāc zaudēt pacietību un iedvesmu. Tu jautā – kas gan mani nelaiž uz priekšu. Varbūt tā ir nauda (precīzāk tās trūkums). Bailes no nezināmā. Pieredzes trūkums. Aizspriedumi. Varbūt neviens mani neņem nopietni – vai nu domā, ka esmu par jaunu, vai par vecu. Vai varbūt tās ir manas vecas saistības, šaubas. Un sāc apšaubīt – varbūt mērķis nav īstais. Lai kas tas būtu, tu esi iestrēgusi un netiec uz priekšu. Tu taču neviens nav izbēdzis no krīzēm un šķēršļiem savā ceļā. Tās gadās ik pa laikam ar katru, kurš virzās uz priekšu.

Lai mazliet tevi uzmundrinātu, pastāstīsim kādu stāstu.

Reiz kāds gudrs karalis nolika uz valsts galvenā lielceļa lielu akmeni. Viņš noslēpās un vēroja, kā cilvēki rīkosies, vai kāds novāks akmeni no ceļa. Karaļvalsts bagātākie tirgotāji un ievērojamie galminieki, kas bieži gāja pa šo ceļu, apgāja tam apkārt, izveidojot mazu taciņu, kas bija gan bīstama, gan neērta. Daudzi, kas gāja pa šo ceļu, izmantoja šo mazo taciņu un skaļi lamāja karali par, ko viņš nerūpējas par ceļiem, bet tā arī neko nedarīja, lai to novāktu. Tad pa ceļu nāca kāds zemnieks, stumjot smagu dārzeņu kravu. Piegājis pie lielā akmeņa, viņš nolika savu kravu un mēģināja akmeni nogrūst no ceļa malā. Pēc ilgas pūlēšanās zemniekam tas beidzot izdevās. Kad viņš jau bija paņēmis savu dārzeņu kravu, lai dotos talāk, viņš pamanīja maku guļam zemē tajā vietā kur bija gulējis lielais akmens. Maks bija pilns ar zelta monētām un zīmīti no karaļa – “Zelts pienākas tam, ko šo akmeni novāks no ceļa. Jo škēršļi uz tava ceļa kļūst par ceļu. Tikai lieliem cilvēkiem škēršļi ir iespēja radīt jaunu ceļu”.

Un psihoanalītiķis Jungs piemetināja “tur, kur mēs paklūpam un krītam, mēs atrodam zeltu“.

Turēsim īkšķus par tavu ceļu un tavu zeltu!

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!