Izaugsme, Promo bigstock-woman-with-two-cardboard-boxes-8484988 (1) | Monday Avots bigstockphoto.com

Palikt vai aiziet?

Palikt esošajā darbā vai rakstīt atlūgumu – pienāk brīdis, kad tas var būt viens no svarīgākajiem jautājumiem tavā karjerā.

Galvenais ir saprast, vai tās ir tikai īstermiņa šaubas un mirkļa vājums, vai ir kāds tiešām pamatots iemesls jaunas darbavietas meklējumiem.

Neviens emociju karstumā pieņemts lēmums nav auglīgs, tāpēc svarīgi atšķirt būtisko no pārejošā. Lai saprastu, kuri iemesli ir tiešām nopietni, jāatceras, ka darbs kā mūsu dzīves sastāvdaļa iekļauj trīs ļoti svarīgas attiecības.

Pirmkārt, darbs ir attiecības pašam ar sevi un konkrēto amatu. Normāli darbam vajadzētu būt tādam, kurā tu redzi jēgu, kas tev rada patiku un arī iespējas profesionāli augt. Ja tā nav, tad ir iemesls pārdomāt, vai šī ir tava īstā vieta.

Darbs nozīmē ko vairāk par ikmēneša algu – tā ir pietiekami nopietna mūsu dzīves daļa un ietekmē ne vien mūsu materiālo, bet arī personības izaugsmes daļu

Darbs – tā ir iespēja iemācīties jaunas prasmes un zināšanas, kas ļauj kāpt pa karjeras kāpnēm, iespēja attīstīt sevi un savas idejas, uzņemties risku. Ja esošais darbs neko no tā tev nespēj piedāvāt, rodas sajūta, ka esi iesprūdis vāveres ritenī – nemitīgi skrien, bet būtībā stāvi uz vietas.

Otrkārt, darbs ir attiecības ar tavu vadītāju un kolēģiem. Sastrādāšanās ar kolēģiem ir svarīgs aspekts, izvērtējot darbu – ja atmosfēra kolektīvā ir saspīlēta un neļauj koncentrēties uz taviem pienākumiem, tādējādi padarot darba veikšanu emocionāli grūtu, tā nav veselīga un ilgtspējīga darba vide. Agri vai vēlu tev sāksies problēmas – cietīs vai nu darba rezultāti, vai tava pašas veselība.

Treškārt, darbs ir attiecības ar tavu uzņēmumu. Šeit galvenais jautājums ir – vai manas vērtības saskan ar mana uzņēmuma vērtībām? Aizvien biežāk cilvēki vairs nav ar mieru pievērt acis uz uzņēmuma kopējo politiku un vērtībām, ja tās rada iekšēju diskomfortu – aizvien lielākai daļai vairs nav vienalga, kā pelnīt naudu. Ja tas skar arī tevi, vērts domāt par jaunu darbu.

Tikpat svarīgi var būt arī citi aspekti, taču tos ir iespējams risināt.

Piemēram, ja tev ir pamats domāt, ka tavs atalgojums ir pārāk zems, ir iespēja par to runāt ar savu vadītāju. Tikai tad, ja esi saņēmusi kategorisku „nē” un vienlaikus redzi, ka citviet līdzīgās pozīcijās ir augstāks atalgojums – tad ir vērts domāt par darba maiņu. Vai arī – ja, piemēram, uzņēmums ir pārmaiņu posmā, pārstrukturizēšanas procesā, kas gandrīz vienmēr ir grūts laiks. Jaunā vide var radīt apjukumu un diskomfortu, un varbūt pat šķiet, ka jāiet projām, tomēr šajā gadījumā ir vērts nogaidīt, kāds būs gala rezultāts.

Lēmums par darba maiņu dažkārt prasa visu izsvērt ar teju vai juveliera precizitāti, un tikpat svarīgs aspekts kā atalgojums šajā jautājumā ir arī mūsu izjūtas. Mums ir tiesības justies labi arī darbā – galu galā te pavadām vismaz trešdaļu dzīves. Ja tomēr esi nolēmusi mainīt darbu – lai tev veicas, taču arī pirms tam ir vērts sev uzdot pāris jautājumus.

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!