Izaugsme, Panākumu piezīmes, Promo NOPELNI. ĻAUJIES. IZBAUDI. | Monday Baiba Ebuliņa. Foto no personiskā arhīva.

Nopelni. Ļaujies. Izbaudi.

Baiba Ebuliņa ir Baltic Miles komercdirektore (Chief Commercial Officer), viņa ir dažādos amatos strādājusi gan Latvijas Kuģniecībā, gan Lattelecom, un tieši krīzes laikā uzdrīkstējās sākt savu biznesu.

Uzdrošinies. Lai gūtu sasniegumus, protams, nākas strādāt daudz, taču pāri tam ir spēja uzdrīkstēties un darīt, saredzēt iespējas un tām ļauties. Bet liela māka ir arī saredzēt tos šķēršļus, kam vērts teikt . Ir jāmāk noķert uzdrīkstēšanās sajūtu un nepalaist to vējā, bet izdzīvot iedvesmas vilni. Sava uzņēmuma izveide krīzes laikā bija uzdrīkstēšanās, bija jāstrādā garas stundas, un tas nemaz nebija viegls laiks. Tomēr saņēmu visvērtīgāko atziņu, ko citā laikā nebūtu iespējas gūt – tā bija mana varēšanas sajūta.

Zeme ir apaļa. Ir svarīgi, kā tu komunicē ar cilvēkiem, kā izturies pret viņiem un kā sevi pasniedz. Ar katru dienu kļūst svarīgāks tavu paziņu un kolēģu tīkls, un piečakarēšana var smagi atspēlēties katram. Ja tu ar cilvēkiem sadarbojies un veido cieņpilnas attiecības, pārējais ir vienkārši. Protams, ikdienas saskarsmē rodas dažādas situācijas, bet – pārpratumi ir jāizrunā, otrs ir jācenšas saklausīt. Pat atlaižot kādu padoto no darba, daru to ar cieņu pret cilvēku, jo pasaule ir maza un zema apaļa – tu nekad nezini, kādās situācijās satiksies vēlreiz. Un sakārtota darba ekosistēma ir tikpat svarīga. Ļauj kolēģiem zināt un saprast savus mērķus un pienākumus! Arī sakārtota pilnvaru sistēma atvieglo komunikāciju. Ja apstājas informācijas aprite, sākas problēmas. Redzu, ka pozitīvisms ir lipīgs un motivē. Es pat teiktu, ka neļaušanās čīkstēt ir darba un cilvēka personīgā higiēnas jautājums.

Darbam un atpūtai savs laiks. Es mēģinu strādāt par visiem 110% un atpūsties tāpat. Tādēļ atrast līdzsvaru starp šiem diviem poliem ir ārkārtīgi nozīmīgi. Svarīgi neiekrist galējībās un nepārstrādāties. Savos divdesmit es sev teiktu – nestrādā tik daudz. Ļoti svarīgi ir spēt atslēgties no darba, lai sakārtotu sevi iekšēji, var pat teikt – lai atjaunotos. Piemēram, man ļoti patīk ceļot, mācos vīna gudrības, apmeklēju koncertus un arī mēdzu peldēt vai uzspēlēt golfu. Esmu iemācījusies vērtīgi izmantot savu darba laiku – ja zinu, ka būs ilgi jāgaida vai gaidāms garāks lidojums, cenšos saplānot darbus, ko varu izdarīt šajā laikā.

Mācies no saviem kolēģiem. Savā karjerā tu iepazīsi daudzus apbrīnojamus un spēcīgus cilvēkus – mācies no tiem. No saviem kolēģiem esmu mācījusies vērtīgo prasmi ar uzticēšanos un sarunu spēt iedrošināt un motivēt cilvēkus. Kā cilvēki uzplaukst, kad tiek iedrošināti! Tāpēc viņi ir jāatbalsta un jāļauj izpausties un būt neatkarīgiem – tad arī strādāt ir daudz foršāk un patīkamāk. Turklāt tad aizvien biežāk arī kolēģi tevi patīkami pārsteigs.

Dari ar sirdi un ļaujies. Esmu bijusi arī ļoti ambicioza un mērķtiecīga. Bet ap trīsdesmit sapratu, ka pamati ir ielikti, mani personiskie karjeras mērķi ir sasniegti un nu es varu atlaist mazliet brīvāk. Es ļāvos, un dzīve tad kaut kā pati sāka mani nest. Laikam kļuvu arī redzīgāka, atvērtāka un laimīgāka, un, iespējams, tieši tas atveda pie manis daudzas labas iespējas, cilvēkus un notikumus.

Sasniegumi ielīksmo. Sasniegumi darbā mani motivē vairāk nekā jebkas cits. Piemēram, tā starptautiskā atzinība un globālās balvas, ko Baltic Miles ir guvis kā inovators lojalitātes nozarē, ir neatsverams prieks un dzinulis uzdrošināties un iet tālāk. Esmu nonākusi pie secinājuma, ka sasniegumiem darbā vajag trīs lietas – profesionāli spēcīgu komandu, drosmi un prātu.

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!