Izaugsme, Noderīgi Nerakstītie iekšējās kārtības noteikumi | Monday, foto-www.bigstockphoto.com

Nerakstītie iekšējās kārtības noteikumi

Mēdz teikt, ka likumu nezināšana neatbrīvo no atbildības. Jo īpaši tas attiecas uz tā saucamajiem nerakstītajiem likumiem. Par tiem drīkst iesmaidīt, tos drīkst uzskatīt par nepareiziem, taču vismaz vajag zināt.

 1. Tavam vadītājam vienmēr būs taisnība. Pat ja tas ir vismazākās apakšnodaļas vadītājs.
 2. Ņem vērā – kad vadītāji runā par produktivitātes uzlabojumiem, viņi nekad to neattiecina uz sevi.
 3. Neesi neaizvietojama. Ja tevi nevar aizstāt ar kādu citu, tevi nekad nepaaugstinās amatā.
 4. Kad nezini, kas tev jādara, pārvietojies straujā solī pa biroju un izskaties aizņemta un norūpējusies.
 5. Nav svarīgi, cik efektīva tu esi vai cik daudz tu izdari. Tas tāpat nekad nebūs pietiekami daudz.
 6. Lai tiktu uz augšu karjerā, nebūt nav obligāti daudz zināt par darbu.
 7. Pēdējā persona, kas atstās biroju (izslēgs gaismas), būs atbildīga par visu.
 8. Dress code: tiek ieteikts ierasties darbā apģērbā, kas atbilst darbinieka ienākumiem. Ja tiks novērots, ka ģērbies dizaineru vai dārgu zīmolu drēbēs, tiks pieņemts, ka tev jau tāpat ir gana laba finanšu situācija, un netiks piedāvāts paaugstinājums.
 9. Katram darbiniekam ir tiesības uz 103 personīgām dienām gadā. Tās ir visas sestdienas un svētdienas.
 10. Nav ieteicams tualetē pavadīt vairāk par trim minūtēm. Ceturtajā minūtē ieslēgsies trauksmes signāls, tualetes papīra turētājs automātiski bloķēsies, tualetes durvis atvērsies un tevi nofotografēs. Ja pārkāpsi šo noteikumu trīs reizes, tava fotogrāfija tiks publicēta uzņēmuma iekšējā interneta tīklā rubrikā “Hronisks noteikumu pārkāpējs”.
 11. Pusdienošanas noteikumi. Tieviem darbiniekiem tiek noteikts 30 minūšu pusdienu pārtraukums – viņiem jāēd vairāk, lai viņu izskats atbilstu kompānijas veselības politikai. Apaļīgiem darbiniekiem atļauts pusdienot 5 minūtes – lai viņi pakāpeniski tuvotos uzņēmuma figūru standartiem. Vidējas miesasbūves darbiniekiem ir vidējs 15 minūšu pusdienlaiks.
 12. Biroja ballīšu noteikumi. Atceries, ka piedzirdīt savu priekšnieku un padarīt viņu smieklīgu ir smieklīgi tikai tajā mirklī. No rīta tas vairs galīgi neliksies smieklīgi – tas var ierobežot tavas karjeras iespējas. Darba ballītēs nav ieteicams runāt par darba lietām. Darba ballīšu mērķis ir iepazīt kolēģus kā cilvēkus, tāpēc runājiet par mākslu, bērniem, suņiem, hobijiem, politiku. Ja galīgi nav par ko runāt, runājiet par to, cik šovasar atkal slikts laiks.
 13. Drošības noteikumi: ēkas evakuācijas brīdinājuma gadījumā vispirms pametiet ēku un tikai tad veiciet sociālajos tīklos ierakstu par notikušo.

Padalies arī tu ar vēl kādu dīvainu noteikumu…

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!