Aktuāli, Jaunumi lampa_2017 | Dagne Striķe, foto - LAMPA

Monday ceļvedis festivālā LAMPA

Trešais sarunu festivāls LAMPA ir pieteicis sevi ar vērienīgu programmu – divu dienu laikā Cēsu pils parkā notiks vairāk nekā 200 pasākumi, kuri izgaismos plašu tēmu spektru – sākot no izglītības, politikas, vides un ekonomikas jautājumiem, beidzot ar jurisprudences, moderno tehnoloģiju un mūzikas nozares aspektiem.

Arī šogad neiztrūkstoša festivāla sastāvdaļa būs sabiedrībā popularitāti iemantojušais “Politiķu cepiens”, taču Monday.lv ir apkopojis vienkopus arī citus pasākumus, kuriem iesākām pievērst uzmanību, ja izlemsiet par labu Cēsu apmeklējumam 30. jūnijā un 1.jūlijā.

I daļa: 30.jūnijs:

Festivāla teritorija tiks atvērta apmeklētājiem no plkst. 12:00. Dienas pirmajā pusē iesakām pievērst uzmanību Apgaismo skatuvei – TechHub Riga organizētā diskusijā tiks apspriesta tehnoloģiju un jaunievedumu nozīme Latvijas attīstības kontekstā jeb “Kam ir jāmainās, lai valstī rastos arvien vairāk inovatīvu IT jaunuzņēmumu?” (12:30 – 13:45)

Zviedru teltī būs iespēja uzzināt par Zviedrijas ceļu pretim panākumiem – pieredzējušais zviedru politikas kritiķis un žurnālists Pjērs Olsons (Per T. Ohlsson) dalīsies savos novērojumos un secinājumos par to, “Kas Zviedriju padara par labāko valsti pasaulē?” Lekcijas sākums: 14.00.

Arī pēcpusdienā SSE Riga turpinās iepazīstināt ar ārvalstu pētnieku pieredzi – pēc augstākminētās lekcijas būs vērts uzkavēties Zviedru teltī uz sarunu “Kāpēc ir svarīgi būt laimīgam?”, kuras laikā eksperti mēģinās rast veidus, kā celt mūsu sabiedrības laimes līmeni.

Vakara cēlienā iesakām apmeklēt darbnīcu, kas palīdzēs apgūt zināšanas un prasmes konfliktsituāciju risināšanai (“Kā sauc, tā atsaucas. Apzinies savus sarunu un konfliktu ieradumus”, plkst. 18:00-19:30). Vakarpusē Latvijas Investīciju un Attīstības Aģentūras (LIAA) teltī noritēs diskusija par cilvēkresursiem, šī brīža situāciju un nākotnes perspektīvām – “Cilvēks un jūra”, sākums, plkst. 18.00.

Ja paliksiet līdz festivāla pirmās dienas izskaņai, digitālās pasaules līkločus palīdzēs izprast zinoši nozares speciālisti – viest skaidrību par personīgo un uzņēmuma datu drošību palīdzēs Kirils Solovjovs (“Digitālais laikmets. Vai nosargāsi savus datus?”). Tomēr, ja ikdienā grūtības sagādā atslēgšanās no interneta vides – par to, kā apklusināt ‘digitālo troksni’ zināšanās dalīsies Dagnija Lejiņa, Ilze Dzenovska, Katrīna Ošleja un Kārlis Birmanis.

lampa_2

II daļa: 1. jūlijs

Cēsu pils parks aicinās apmeklētājus no plkst. 10.00, kad otrās festivāla dienas sākumu iezīmēs vairākas diskusijas, brokastis kopā ar žurnālistiem (Zviedru telts, “Good News Only”) un LIAA darbnīca ar polemisku nosaukumu “Idejai nav nozīmes” – par un ap ideju ģenerēšanu un analīzi.

Iesakām iegriezties Valsts Kancelejas teltī, kur visas dienas garumā varēs uzzināt, kā risinājāt ētikas problēmsituācijas darba vietā – aktuāli gan darba devējiem, gan darbiniekiem.

14:00 uz sarunu aicinās redzamākās un pazīstamākās start-up un IT nozares pārstāves – par sieviešu lomu un nākotni moderno tehnoloģiju lauciņā un ne tikai – TechHub Riga teltī.

Radošo industriju pārstāvjiem un interesentiem saistoša varētu šķist diskusija par sociālās aizsardzības riskiem, strādājot šajās nozares (Staro skatuve, 12:00-13:30), kā arī LIAA rīkotā saruna: “Kur sākas uzņēmējdarbība un kur (ne)beidzas [radošās industrijas]?” (14:00-15:30).

Swedbank Izglītības skatuve aktualizēs izglītības jautājumus atbilstoši 21.gadsimta prasībām un visas dienas garumā aicinās diskutēt un līdzdarboties ceļā uz izpratni par mūsdienīgu izglītības nozari (“Ieslēdz LAMPU. Padari mācīšanos redzamu”. plkst. 16:00; “21.gadsimta mammas tests jeb Kādu atbildi sagaidām, jautājot: “Ko šodien iemācījies?””, plkst. 18:00).

Par festivāla kulmināciju pelnīti mēdz dēvēt “Politiķu cepienu” jeb ‘roast’, kura laikā pašmāju komiķi trāpīgi ‘pavelk uz zoba’ tautas kalpus par viņu izdarībām un neizdarībām. DOTS skatuve, sākums plkst. 20:15.

Pilna pasākumu programma šeit

***

Pēcvārdam – idejas virza pasauli. Iespējams sarunu festivāls LAMPA ir īstā vieta, kur sasmelt jaunas idejas vai arī tieši otrādāk – neturēt sveci zem pūra – un dalīties savā pieredzē un redzējumā!

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!