Aktuāli, GPS, Iedvesmai | Monday, foto-www.bigstockphoto.com

Līdz pilnai laimei pietrūkst…

Šīs vasaras visskarstākajos mēnešos Monday rīkotājā aptaujā par laimi piedalījās vairāk kā 800 respondentu. Mums ir divas labas ziņas. Pirmā – vairāk kā puse (48 % no viņiem ir laimīgi un 5% – ir ļoti laimīgi) atzina, ka viņi jūtas laimīgi. Otrā – tikai 3% jūtas nelaimīgi. Taču uz jautājumu – kas tev pietrūkst, lai justos vēl laimīgaka (laimīgāks) – atbildēja visi 826 respondenti. Vai no tā varam secināt, ka laimei nav robežas? Es varu būt laimīga, vēl laimīgāka, ļoti laimīga un pārlaimīga…. ja vien ir ko pievienot laimes stimulatoru sarakstam.

Nu ne tik labas ziņas – 43% – jūtas ne tik laimīgi. Un tagad pārējās ziņas. Tikai fakti.

Tātad, kas tad mums pietrūkst, lai mēs justos vēl laimīgāki? Nu, protams, vairāk naudas (daudziem no mums tā noderētu – 60,6%). Krietni atpaliek, bet tomēr, tomēr – godpilno otro vietu ieņem veselīgs dzīves veids, veselība (37%), seko iekšējs miers (30%). Iespējams to visu atrisinātu “darbs, kas vislabāk tev piemērots”, jo tā iztrūkumu pilnīgākai laimes sajūtai atzīst 23% respondentu. Vēl mūsu laimes sajūtai varētu noderēt drošības sajūta (23%); vairāk laika (18%); iespēja būt kopā ar īsto partneri (17%); labāks dzīves un darba līdzsvars (15%); partnerattiecības (13%); bezrūpība (10%); aktīvāka sociālā dzīve (10%). Tomēr, kā izrādās lielāku laimi nevairos iespēja būt sievišķīgākai (vai vīrišķīgākam, tās pilnai laimes pietrūkst vien 1% respondentu, taču 12% domā, ka labāks ārējais izskats varētu uzlabot laimes sajūtu). Ši brīža laimei mums pietiek gan draugi (to vajadzētu vien 5%) , gan sociālā atzinība (5%).

Aptaujā šajā jautājumā tika doti 20 atbilžu varianti, katrs respondents varēja izvēlēties 3, sev svarīgākās atbildes. Starp atbildēm, kuras netika dotas, bet kuras ierakstīja respondenti, mūsu uzmanību piesaistīja šādas – ļaušanās piedzīvot dzīvi; mācēt uztvert visu mierīgi; pārliecība par savām izvēlēm; aktivitātes, kas dod jēgu un piepildījumu.

Mums ir vēl interesanti atklājumi!

Aptauja veikta internetā, no 5. Augusta līdz 15. Septembrim, piedalījās 826 respondenti.

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!