GPS, Iedvesmai | Monday Džoanna Roulinga Harvardas izlaidumā, avots flickr.com

Labākie citāti no slavenu augstskolu izlaidumu uzrunām

Katru jūniju internetu pārpludina augstskolu izlaidumu uzrunas, kuras slavenības velta absolventiem.

Tās ir patiesi un aizkustinoši īstās dzīves stāsti.

 

Monday atlasīja dažas, mūsuprāt, lieliskas uzrunas, lai kripatiņa iedvesmas un dzīves gudrības pieliptu arī jums – pat ja vairs neesat absolventu vidū

Džobss ”Palieciet izsalkuši un naivi” (Steve Jobs: Stay Hungry. Stay Foolish)

Stīvs Džobss nav viennozīmīgi vērtējama personība, taču pat kritiķiem jāatzīst, ka viņa 2005.gada uzruna Stenfordas absolventiem ir viena no slavenākajām (Youtube skatīta jau 17 miljonus reižu). Savā 15 minūšu garajā runā viņa izstāsta trīs stāstus – par neveiksmēm un panākumiem, par darbu, par mīlestību un nāvi. Lai arī viņš ir bezgala pašpārliecināts un pieticības viņa runā nav ne tik, cik melns aiz naga, Stīvs Džobss te ir atklāts līdz kaulam – un tas ir gan atbruņojoši, gan iedvesmojoši.

“Esmu pārliecināts, ka vienīgais, kas mani mudināja iet tālāk, bija tas, ka es mīlēju to, ko daru. Tev ir jāatrod tas, ko mīli. Un tas ir vienlīdz svarīgi gan attiecībā uz darbu, gan cilvēkiem. Darbs aizpildīs lielu tavas dzīves daļu, un vienīgais veids, kā būt patiesi apmierinātam, ir ticēt, ka tu dari lielisku darbu.”

Skaties vairāk un atrodi savu iedvesmas domu…

 

Deivids Fosters “Par ūdeni” (David Foster Wallace: This is water)

Deivids Fosters ir viens no ievērojamākajiem mūsdienu amerikāņu rakstniekiem, un viņa darbs Infinite Jest ir labāko romānu vidū. Tiesa, viņš nav autors, ko laiski lasīt pludmalē. Fosters 20 gadus cīnījās ar depresiju un 46 gadu vecumā izdarīja pašnāvību. Viņa uzruna 2005. gada Kenyon College absolventiem ir pilna vērtīgām atziņām par to, ko nozīmē domāt un kas ir zināšanas. Arī par sevis sapratni un apzināšanos un arī to, ko nozīmē pieauguša cilvēka dzīve. Šī nav popsīgi viegla uzruna, bet simtprocentīgi vērta, lai noklausītos līdz galam.

“Iemācīties domāt patiesībā nozīmē iemācīties kontrolēt to, kā un ko tu domā. Tas nozīmē būt pietiekamā apzinātības pakāpē, lai spētu saprast, kas ir uzmanības vērts un kā rast jēgu savā pieredzē. Ja tu nespēsi veikt šo izvēli pieaugušo dzīvē, tevi gaida pamatīgas ķibeles.”

(Pilns uzrunas teksts atrodams šeit http://moreintelligentlife.com/story/david-foster-wallace-in-his-own-words)

Džoanna Roulinga “Neveiksmes ieguvumi un iztēles nozīme” (J.K.Rowling: Benefits of Failure and the Importance of Imagination)

Džoanna Roulinga (Harija Potera grāmatu sērijas autore) runā par neveiksmēm un panākumiem, par radošumu un izturību. Septiņus gadus pēc universitātes beigšanas Džoanna Roulinga savu dzīvi varēja raksturot kā pilnīgu izgāšanos. Savulaik, pretēji savu vecāku padomam, viņa tomēr bija aizgājusi studēt literatūru… Tomēr tieši šī izgāšanās ļāva pievērsties tam, kas viņai dzīvē bija svarīgs. Daudzas no labākajām absolventu uzrunām ir par panākumiem, bet viņa Hārvardas absolventiem novēl nebaidīties no neveiksmēm un pat piedzīvot tās. Ļoti sirsnīga runa, ar pietiekamu humora un smeldzes devu

“Es jutos atbrīvota, jo manas lielākās bailes bija kļuvušas par īstenību, un es joprojām biju dzīva. Man bija meita, kuru es dievināju, veca rakstāmmašīna un grandioza ideja. Un tā manas dzīves zemākais punkts kļuva par stabilu pamatu, uz kā es no jauna būvēju savu dzīvi.”

Elena Dedženerisa “ Sekojiet savai kaislībai” (Ellen Degeneres: Follow your passion)

Elena Dedženerisa ir aktrise, populāra TV šova vadītāja un arī atklāta lezbiete. Savā uzrunā viņa uzsver, cik svarīgi katram saprast, kas mēs esam, un cik tas ir būtiski sirdsmieram un arī panākumiem. Turklāt šī uzruna ir sasodīti smieklīga!

“Panākumu definīcija mainās. Panākumi ir dzīvot savu dzīvi, esot godīgam pret sevi un neļaujoties citu spiedienam. Seko savai kaislībai, esi uzticīgs sev un nekad neseko kāda cita pēdās; ja vien, protams, tu neesi mežā un neesi apmaldījies – tad gan tā vajadzētu darīt .”

Bens Bernanke “Parādiet viņiem elli” (Ben Bernanke: Give ‘em hell)

ASV centrālās bankas vadītājs teica vienu no šī gada labākajām runām. Bens Bernanke ļāvās vieglai apcerei par dzīvi, apspēlēja Forestu Gampu un ieteica ļauties nejaušībām. Viņš atzīmēja, ka viņa paša spēļu lauciņš, proti, ekonomika, mums neko daudz nespēj pateikt par nākotni, bet 90% gadījumu noder, lai saprastu, kuri politikas soļi pagātnē bijuši nepareizi un ko mums nevajadzēja darīt. Vēl Bernanke piekodināja, ka ik pa laikam mums visiem vajadzētu uzzvanīt vecākiem.

“Atsaucoties uz Foresta Gampa “dzīve ir kā šokolādes konfekšu kaste”, var teikt, ka tā ir burvīgi neparedzama; katram divdesmitdivgadīgajam, kurš domā, ka zina, kur attapsies pēc desmit gadiem un kur nu vēl pēc trīsdesmit, vienkārši trūkst iztēles.”

 

Opra Vinfreja “Es ticu, ka vislielākais risks dzīvē ir neriskēt”

Iespējams, visu laiku veiksmīgākā  self-made sieviete pasaulē. Baudījusi 25 neticamas popularitātes un ietekmes gadus, šodien viņa jūtas mazliet apmulsusi. Jo… pēdējā gada laikā viņu vajā sīkas neveiksmes.

Un gadījumā, ja esi nokļuvusi dzīves pagriezienā, kad jūties kā visīstākā neveiksme vai vienkārši esi iestrēgusi, noskaties Opras Vinfrejas runu 2013. gada Hārvardas absolventiem. Tas ir kā īss viņas dzīves stāsts ar lieliskām mācībām, idejām un iedrošinājumiem …. “…es gribu jums atgādināt – nav tādas lietas kā neveiksme. Vienkārši dzīve jūs vēlas pagriezt citā virzienā”.

2 Komentāri

  1. Brianna Owen
    01/06/2019 17:34 | Saite

    Šogad 2019. gads man bija tik svētīgs, ka Dievs man ir devis iemeslu atkal dzīvot laimīgi pēc tam, kad trīs mēnešus bija sabojāta sirds, kad mans vīrs mani atstāja novārtā un atgriezās pie sava mīļotāja. Es cietu un izbraucu visu veidu emocionālo spīdzināšanu, jo es nevarēju saņemt nekādu palīdzību, lai saņemtu manu vīru atpakaļ, kamēr mans kolēģis, kurš man deva savu pilnīgu pārliecību par to, ka viņš var palīdzēt man. Es sazinājos ar Dr Wealthy, un es uzklausīju viņa vārdus un sekoju instrukcijām, ko viņš man devis. Vai jūs varētu uzskatīt, ka mans vīrs atgriezās mājās 12 līdz 16 stundu laikā, kā viņš teica, un šodien mana laulība ir atjaunota un es esmu tik pateicīgs, pateicīgs un pateicīgs Dievam par Dr Wealthy izmantošanu, lai saņemtu savu vīru atpakaļ pēc 3 mēnešiem salauzta laulība. Vai ir kāds, kas tur ir nepieciešams, lai atgrieztos pie viņa vai viņas mīļākā vai vajag jebkāda veida palīdzību? Tad es iesaku jums sazināties ar Dr Wealthy tagad, izmantojot savu e-pasta ID: wealthylovespell@gmail.com VAI varat arī uzzināt viņu par +2348105150446, lai iegūtu vairāk informācijas. Dievs jūs svētī

  2. lacebeachweddingdres
    12/12/2013 13:11 | Saite

    Where else could I get this kind of information written in such an incite full way? lace beach wedding dress http://www.kuailequn.com/mark2guitar

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!