Izaugsme, Noderīgi pexels.com | radi#2016, foto -www.pexels.com

Kur strādāt, ja nav biroja?

Koprades telpas visā pasaulē ir arvien populārāka alternatīva savam birojam vai darbam mājās, jo tās apvieno sevī priekšrocības, kas ir darbam komandā, ar elastību, kas piemīt, darbojoties individuāli.

Šogad Radošās darbības nedēļas radi! ietvaros vēlamies izcelt Rīgas kopā strādāšanas un radīšanas telpas, kuras apmeklēt aicinām visus interesentus 19. un 20. maijā saskaņā ar katras konkrētas vietas noteiktiem laikiem vai pieteikšanās nosacījumiem. Papildus vēlamies atzīmēt arī kafejnīcas, kuras nereti tiek izmantotas kā koprades jeb ērtas darba vietas.

Organizators: Kultūras ministrija un radi! sadarbībā ar koprades telpu saimniekiem.

 1. Darba Vieta

Blaumaņa iela 34, Rīga www.darbavieta.rocks

Radoši daroša pašnodarbināto kopiena, kas, dalot telpas, galdus, wi-fi un kafijas aparātu, dala arī idejas, resursus, kontaktus, zināšanas un padomus. Strādājot sev, bet esot kopā ar citiem, mūsu darbi iegūst jaunu jaudu, idejas aug drosmīgākas un iespēju robežas- plašākas.

Ja Tev ir ideja, svaigi sākta darbība vai posms, kurā jūties iesprūdis, uzliec savu ideju galdā un kopā ar pieciem citiem dažādu nozaru pārstāvjiem no DarbaVietas ieraugi savu ideju no malas. Piesakies info@darbavieta.rocks

 1. The Mill

Brīvības iela 33, Rīga millriga.com

Koprades telpa radīta ar mērķi veidot sadarbību starp dažādu industriju profesionāļiem un veicināt jaunu produktu un pakalpojumu radīšanu. Līdzās iesācējuzņēmumiem, dizaineriem un programmētājiem te strādā arī arhitekti un fotogrāfi. Daļā telpas cilvēki ikdienā strādā, bet daļa ir atvēlēta publiskiem pasākumiem. The Mill atšķirība ir uzsvars uz kompānijām, kur liela nozīme piešķirta dizainam.

Nāc un apskati mūsu koprades telpu, mēs Tev to izrādīsim un par to pastāstīsim. Varbūt vēlies pamēģināt? Gaidīsim 19. un 20. maijā no plkst. 9.00-18.00.

 1. Birojnīca

Dzirnavu iela 84 k-2 (Berga Bazārs), Rīga www.birojnica.lv

Birojnīca ir sapulču, tikšanās, lekciju, semināru pasākumu telpa. Darba un tikšanās telpas uzņēmējiem, pašnodarbinātajiem, dizaineriem, IT un mārketinga speciālistiem, pētniekiem un ikvienam talantam savā jomā.

Nāc un apskati mūsu koprades telpu, mēs Tev to izrādīsim un par to pastāstīsim 20. maijā no plkst. 10.00-14.00.

 1. TechHub/Demola Latvia

Kaļķu iela 12, Rīga riga.techhub.com, demola.lv

Koprades telpa tehnoloģiju un IT iesācējuzņēmumiem, kuriem iespēja strādāt, satikties, mācīties un sadarboties. Te pašlaik mitinās vairāk nekā 30 iesācējuzņēmumi, kļūstot par iesācējuzņēmumu kopienas centru Latvijā, kur starp esošajiem biedriem un absolventiem var minēt infogr.am, Funderful, Fabula, Froont, Sellfy, Reach.ly un MaxTraffic. TechHub Riga regulāri rīko arī dažādus ar uzņēmējdarbību un tehnoloģijām saistītus pasākumus, piemēram, Ikmēneša Mītapus, TechHub akadēmijas un ikgadējo konferenci TechChill Baltics. Turpat strādā arī Demola Latvia komandas, kas risina dažādus nozaru problēmjautājumus, izgudro jaunas, inovatīvas lietas, dizainē procesus.

Nāc un apskati mūsu koprades telpu, mēs Tev to izrādīsim un par to pastāstīsim 19. un 20. maijā no plkst. 14.00 -16.00.

 1. Coworking Riga

Artilērijas, 3, k-1, Rīga www.coworkingriga.com

Apvienojam līdzīgi domājošos. Mūsu rezidentu darbības veidi: vizuālā komunikācija, kreatīvie digitālie risinājumi, audiovizuālie mediji, grafiskais dizains, arhitektūras risinājumi, koncepti, mūsdienīga reklāmas fotofrāfija, tradicionālā melnbaltā fotogrāfija, filmu studija, pr un reputācijas stratēģija. Ērta vieta labai strādāšanai. Dalāmies ar idejām un zināšanām.

Nāc un apskati mūsu koprades telpu, mēs Tev to izrādīsim un par to pastāstīsim. 19. un 20. maijs no plkst.10:00-16:00

 1. Riga Premium offices – Work land , Valdemāra iela 21-20 Rīga www.wrkland.com

Pilna servisa A klases biroju telpas, kas ir aprīkotas atbilstoši starptautiskiem augstākās klases biznesa centru standartiem, kur pieejami jau gatavi, mēbelēti biroji ar dažādu darbavietu skaitu, kā arī tiek nodrošināts pilns administratīvo pakalpojumu un tehnoloģiju serviss. Pakalpojumu klāstā ietilpst arī virtuālie biroji un apspriežu telpas, kas ir piemērotas biznesa tikšanos un sapulču rīkošanai. Mūsu esošie un potenciālie klienti ir starptautisku uzņēmumu vietējie biroji un pārstāvniecības, kā arī šis piedāvājums ir īpaši izdevīgs jauniem uzņēmumiem un tiem, kas lielākas investīcijas plāno veikt tālākā nākotnē.

Apmeklējuma laiks 19. un20. maijā no plkst. 9.00-18.00, iepriekš piesakoties pa telefonu – 29345829.

 1. Riga Powerhouse

30 Ganību dambis, Riga www.rigapowerhouse.com

Rīgas spēkstacija jeb Riga Powerhouse, iecerēta kā koprades telpa radošiem uzņēmumiem. Vēl top! Gaidiet 2017. gadā!

 1. Biedrība “homo ecos”, Ernestīnes iela 12, Rīga, www.homoecos.lv/lat/zalais-stavs/mobila-darbavieta

Pirmā mobilā darba vieta Pārdaugavā – piemērota ikvienam, kurš meklē patīkamu un mierīgu darba atmosfēru. Ja esi frīlanceris ar savu datoru vai citiem darba rīkiem un tev nevajag daudz vietas. Apmaiņā pret iespēju strādāt Zaļajā stāvā mēs priecātos saņemt no tevis kādu finansiālu ziedojumu vai kādu labu darbu, vai kādas tev nevajadzīgas, bet mums noderīgu lietu. Tā var būt kafija mūsu virtuvei, kāda tev lieka, bet mums derīga lieta (sākot no krūzītēm un beidzot ar kurpju plauktu), taču visvairāk mēs priecāsimies, ja varēsi un gribēsi brīvprātīgi palīdzēt kādā no mūsu ar vidi un dabu saistītajiem projektiem.

Nāc un apskati mūsu koprades telpu, mēs Tev to izrādīsim un par to pastāstīsim. 19. un 20. maijā no plkst. 10.00 -17.00.

 1. Nodibinājums “Atvērtā darbnīca MAKE RĪGA”; Elektronijas un datorzinātņu institūta telpās, 2. stāvā, C korpusā, Dzērbenes iela 14, Rīga/ http://makeriga.org/

MAKE RĪGA ir vieta, kur radīt. Mūsu mērķis ir nodrošināt jebkā radīšanu jebkādā tehnikā. Būvē, zāģē, griez vai drukā- te tas ir iespējams. Pieejams plašs klāsts instrumentu: Elektriskie un manuālie, Elektronikas un testēšanas instrumenti u.c.

Nāc un apskati mūsu koprades telpu, mēs Tev to izrādīsim un par to pastāstīsim. 19. un 20. maijā.

 1. Innovation CAFE/ Biznesa centrs Valdemāra pasāža, A. Briāna 9a, Rīga www.innovationcafe.lv

Mēs esam savādāk domājošu uzņēmēju, zinātnieku, inženieru, dizaineru un vienkārši cilvēku grupa, kas nes atbildību par to, ko radām. Mēs nesam Latvijas vārdu pasaulē. Šī ir vieta, kur bizness satiek zinātni un kultūru, kur inovācijas ir ikdiena, un tas viss tiek darīts ar atbildību pret sevi, planētu un cilvēci. Mēs nemērām sasniegto naudas izteiksmē, bet zinām, ka esam un būsim finansiāli veiksmīgi, sekojot savām vērtībām. Mēs aicinām ciemos un iedrošinām arī citus nebaidīties pieņemt lielākus izaicinājumus un radīt produktus un pakalpojumus ar augstu pievienoto vērtību. Mēs neesam biznesa inkubators vai cita publiska iestāde. Mēs nefokusējamies uz kādu konkrētu nozari. Ja Tev šķiet, ka arī Tu vai Tavs uzņēmums lieliski iederētos Innovation CAFE, esam atvērti jaunām idejām. Raksti mums!

Gaidiet 2016. gada augustā!

 1. Kuuka Kafe/ Grēcinieku 5, Rīga www.facebook.com/KuukaKafe

Ja darbs prasa iedvesmu, to var smelties ērti iekārtojoties uz palodzes izvietotajiem Kuuka kafe spilveniem un ar acu kaktiņu apcerīgi nodoties Vecrīgas dzīves ritma vērošanai. Kā lielisks papildinājums tam ir kafejnīcas kūku piedāvājums – viena par otru kārdinošāka vitrīnā gozējas siera kūkas ar aprikozēm, burkānkūkas un citi gardumi. Lai arī kafejnīca ir maza, tā ir pietiekami iecienīta un teju ik dienas te, visticamāk, sastapsiet vēl vismaz vienu vai divus ārštata darbiniekus. Taču apmeklētāju te nekad nebūs tik daudz, lai radītu pārlieku kņadu. Romantiskā vide vispiemērotākā varētu būt rakstniekiem, scenogrāfiem vai komponistiem, kuri iedvesmu meklē apkārtējā vidē, cilvēkos un novērojumos.

 1. Kafejnīca Vieta/ Krišjāņa Valdemāra iela 61, Rīga www.facebook.com/TavaVieta

Vieta ir piemērota agrajiem rīta putniem, jo tā uzsāk darbu jau pulksten 8.00 un ir atvērta līdz pat 22.00, cita starpā, piedāvājot arī agrās brokastis. Šeit visdrīzāk nesastapsiet pārlieku daudz pašnodarbināto, līdz ar to Vieta ir ideāli piemērota, ja darbs prasa lielu koncentrēšanos un apkārtnes kņada nav vēlama. Sastaptie pašnodarbinātie šķiet šo kafejnīcu apmeklē regulāri un ir pazīstami savā starpā, diendienā ieņemot savu iemīļoto vietu un radot draudzīgu atmosfēru. Ar indīgi zilo krāsu piesūcinātās sienas un rosīgās Valdemāra ielas ainava aiz loga rada pareizo atmosfēru, lai nodotos darbam.

 1. Kafka Kafija/ Vaļņu iela 26, Rīga www.facebook.com/KAFKA.kafija

Sevi kā pozitīvu vidi darbam pozicionējošā kafejnīca Kafka kafija slēpjas Vecrīgas sirdī, grāmatnīcas Globuss otrajā stāvā. Relaksētā džeza, blūza vai pasaules mūzikas noskaņā ar skatu uz mākslas, dizaina un arhitektūras nodaļu pie maziem, apaļiem koka galdiņiem, gluži kā džeza ēras romānos, ir atvēlēta vieta darbam. Šeit ir kluss un mierīgs, apkārt nav lielas rosības, kas varētu traucēt koncentrēties. Kafejnīcas trumpis ir augstākā labuma kafija, kuras aromāts patstāvīgi virmo gaisā un motivē darbam. Ir pieejami arī gardi kruasāni un karstmaizītes. Taču, ja arī tas nepalīdz smelties iedvesmu, palīdzēt var turpat esošās grāmatnīcas Globuss pārpilnie grāmatplaukti. Šeit kārtējo reizi apstiprinās tēze, ka iedvesma un grāmatas (kaut vai tikai to klātesamība) iet roku rokā. Interneta piekļuve šeit ir bez maksas un atmosfēra ir atvērta ārštata darbiniekiem.

 1. Nice Place, Mansards/ Krišjāņa Barona iela 21a, Rīga www.apgadsmansards.lv, www.niceplace.lv

Nesen durvis vērusī Niceplace Mansards grāmatnīca ir viena no retajām kafejnīcām, kurā atvēlēts arī stūrītis kafijas pauzei. Šis “stūrītis” ir piemērots arī ilgākām darba stundām, piedāvājot bezmaksas wi-fi, kā arī kafiju un tēju. Grāmatnīcai piemīt īpaša aura, pulcinot ap sevi radošus cilvēkus. Nereti šeit uzkavējas arī paši grāmatu autori, kas padara grāmatnīcu par saistošu vidi. Iespējams, ka te pat tiek radīti ja ne romāni, tad dzeja noteikti. Barona ielas bruģētais pagalmiņš atrodas attālāk no ielas, veidojot klusu patvērumu turpat pilsētas centrā, savukārt, grāmatnīcas vadītāji ir atvērti patstāvīgajiem apmeklētājiem, radot nepiespiestu atmosfēru, kas nav mazsvarīgi.

Apmeklēt varat darba laikā: Pirmdiena − piektdiena no 11.00 – 19.00, sestdienā no 12.00 -. 19.00, svētdiena – brīvdiena.

 1. Miit/ Lāčplēša iela 10, Rīga www.miit.lv

Kopumā šo vietu varētu dēvēt arī par “hipsteru paradīzi”, kur varēsi baudīt izcilu kafiju, neparastas ēdienu kombinācijas un variācijas, kā arī ļauties nesteidzīgai darba dunai gan rītos, gan vakaros. Atvērta darba laikā. Skatīt detalizētāk http://www.miit.lv/kontakti

 1. Nordic Club House/ Kalēju ielā 3, 3.un 4.stāvā, Riga Nordicclubhouse.com

Biznesa koprades telpa, kur strādāt skaistā vidē, satikt kolēģus un partnerus, rīkot sanāksmes un tikšanās. Tiek veikti uzlabojumi telpās. Gaidiet drīzumā atvēršanu!

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!