Izaugsme, Panākumu piezīmes, Vadīt Ko veiksmīgas sievietes dara citādāk? | Monday, www.bigstockphoto.com

KO VEIKSMĪGĀS SIEVIETES DARA CITĀDĀK?

Viņai ir aizraujošs darbs, viņa ir laimīga attiecībās, viņai ir burvīgi bērni, viņa daudz ceļo un viņa vienmēr lieliski izskatās. Vai arī tu esi sevi pieķērusi pie domas, ka vēlies uzzināt, ko viņas – veiksmīgās sievietes – dara citādāk kā es? Monday pēta, ko veiksmīgas sievietes dara atšķirīgi

 

 

Viņas ir no sirds aizrāvušās ar savu darbu

“Bez kaislības pat ar visām pasaules iemaņām nekļūsiet veiksmīgi,” tā savā grāmatā The Creative Habit rakstīja izcilā ASV dejotāja un horeogrāfe Tvaila Tarpa. Savukārt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša sarunā ar Monday reiz teica: “Mans pirmais darba audzinātājs reanimācijā iemācīja pilnībā atdoties darbam. Atdoties, ja jāglābj slims bērns – tas ir pats par sevi saprotams. To esmu paņēmusi līdzi arī citos darbos.” Nejūtot aizrautību darbā, ko darām, mēs nekad nebūsim gatavi pārciest neveiksmes un nekad neizjutīsim tik saldus panākumu augļus kā tad, ja darām to, par ko degam.

 

Viņas apzinās, kas viņām ir svarīgs

Apzinoties to, kas mums ir patiešām svarīgs, mēs varam būvēt savu laimi. Veiksmīgās sievietes netērē laiku un enerģiju tukšām sarunām, cilvēkiem, kas viņas neiedvesmo, kā arī neapmeklē neskaitāmas prezentācijas un citus pasākumus pieklājības pēc, bet gan rūpīgi izvērtē, kam veltīt savu laiku. Uzņēmēja Marika Ģederte atzinusi, ka viņas laimi veido 25% laimes formula, “ko var vizualizēt kā krēslu uz četrām kājām. Viena kāja ir – es kā māte, otra – es kā sieva, trešā – es kā biznesa sieviete un ceturtā – es kā es pati. Uz šī krēsla jūtos stabili, un līdzko jūtu, ka kaut kas sašūpojas, cenšos izlīdzināt.”

 

Nereti viņas ir vadītājas un izbauda savu pozīciju

Daudzas veiksmīgas sievietes ir sapratušas, ka gandarījumu sniedz iespēja dzīvot un strādāt pēc pašu radītiem noteikumiem, tāpēc viņas vai nu ir vadītājas vai ātri vien par tādām kļūst, turklāt savus profesionālos sasniegumus viņas no sirds izbauda. Baiba Rubesa intervijā saka: “Man pašai vislabāk patīk būt tajā līmenī, kad tev netraucē vadīt. Kad tev ir liela atbildība, bet arī liela rīcības brīvība.” Savukārt zvērinātu advokātu biroja Sorainen partnere Latvijā Eva Berlaus Monday atzinusi, ka “lai arī te, augšā, ir mazliet vientuļi brīžos, kad jāpieņem kāds grūts lēmums, tomēr pozitīvā ir vairāk. Ir tik daudzas lietas, kas man patīk vadošā amatā – te viss notiek, te tu vari ietekmēt procesus un te nekad nav garlaicīgi”.

 

Viņas izvēlas pareizos vīriešus

Veiksmīgās sievietes nesatraucas par to, ka ir vienas, ja līdzās nav viņu vēlmēm atbilstoša partnera, kā arī nepakļaujas arhaiskiem sabiedrības uzskatiem, ka 30 gadu vecumā būtu piedienīgi kļūt par māti, ja pati to nevēlas vai nav satikusi lielisku partneri. Un kurš katrs arī veiksminiecei nederēs – viņas izvēlas tikai labākos vīriešus. Eva Berlaus, jautāta par panākumiem karjerā atzīst, ka viņai līdzās ir īstais cilvēks – tāds, kurš “saprot, ka mājas darbi nav tikai sievietes, bet gan kopēji pienākumi. Tādu, ar kuru ir, par ko parunāt, tostarp arī par savu darbu, tādu, ar kuru tu vari pilnveidoties un būt mierā”.

 

Viņas uzdrošinās gribēt visu, tāpēc to arī dabū

Tā ir zināma patiesība – tikai tad, kad zinām, ko gribam, mēs to varam dabūt. Veiksmīgas sievietes nebaidās gribēt daudz vai vislabāk – visu, un viņas to visu arī dabū! A/S Lattelekom valdes locekle Kerli Gabriloviča  aicina sievietes gribēt visu – “ideālu vīru, vismīļākos un superīgākos  bērnus, interesantus draugus, hobijus, labu algu un darbu, kas sniedz gandarījumu”.

 

Viņas nepadodas

Veiksmīga sieviete ir pārliecināta par sevi. Ja viņai ir ideja un viņa intuitīvi jūt, ka tā ir veiksmīga, viņa neklausās cilvēkos, kas stāsta, ka ideju īstenot nav reāli, tomēr pietiekami apdomīgi turpina ceļu, lai sapni piepildītu. Vai zināji, ka Džoannai K. Roulingai Harija Potera manuskriptu publicēt atteicās 12 izdevēji? Un tomēr viņa bija tik pārliecināta par to, ka grāmata ir jāpublicē, ka nepadevās, bet gan turpināja meklēt izdevēju, līdz to atrada.

foto: outnow.ch

foto: outnow.ch

 

Viņas nav perfektas un nebaidās kļūdīties

Perfekcionisms ir mūsu laikmeta sērga, taču veiksme ir apzināties, ka perfekti ne vienmēr ir lieliski (stāsts par mūžīgo kontrolētājas dabu). Proti, lai būtu veiksmīga, nav jābūt perfektai. Protams, labas manieres un spēja veidot dialogu ir vērtības, kas palīdz ceļā uz virsotnēm, taču tik pat liela vērtība ir spēja atzīt savas neveiksmes un kļūdas, un nevis tajās meklēt vainīgos, bet gan meklēt to cēloņus, kā arī spēt tās analizēt. Kāds 2010. gadā veikts pētījums pierāda, ka mūžīga dzīšanās pēc perfektuma dara mūs nelaimīgas, tāpēc viens no priekšnoteikumiem, lai piesaistītu veiksmi, ir spēja objektīvi novērtēt sasniegto, kā arī prasme sev pašai uzsist uz pleca par labi paveiktu darbu.

 

Viņas nebaidās uzņemties risku

Facebook izpilddirektore Šerila Sendberga aicina ikvienu sievieti uzdot sev jautājumu: “Kā es rīkotos, ja nebaidītos?” Veiksmīga sieviete nebaidās no pārmaiņām kā karjerā, tā arī privātajā dzīvē. Taču viņas nestrebj karstu, bet gan rūpīgi apsver veidu, kā pārmaiņas ieviest.

 

Viņas prot arī atpūsties

Veiksmīgas sievietes parasti daudz strādā un daudzas no viņām ir atzinušas, ka uzsākot savu sapņu darbu, ir strādājušas pat ļoti daudz. Un tomēr viņas novērtē savu brīvo laiku, un īsta veiksminiece, dodoties atvaļinājumā atļaujas neatbildēt uz darba epastiem vai telefona zvaniem. Viens no viņu veiksmes faktoriem ir tieši prasme noteikt prioritātes, tāpēc, kad viņas atpūšas, tad dara to pa īstam. Baiba Rubesa atzinusi: “.. šobrīd ceļoju ar trim datoriem un diviem telefoniem. Tāpēc mans lielākais luksuss ir – atslēgties. Un es to arī daru. Nekas biznesā nav tik svarīgs, lai nevarētu ik pa laikam atslēgties.”

 

 

 

4 Komentāri

 1. Best
  26/09/2014 18:34 | Saite

  nu pilniibaa man viss atbilst. es to zinaaju, bet paldies ka apstiprinaajaat ;P

 2. Daina
  26/09/2014 13:08 | Saite

  Paldies par labiem vārdiem! Jūsu atsaukmes mums ir būtiskas un noderīgas

 3. Inese
  26/09/2014 08:09 | Saite

  Lieliski piemēri, daudz pozitīvas iedvesmas! To, protams, vislabāk var novērtēt sievietes, kuras pašas ir ceļā uz līdzīgiem mērķiem. Paldies, monday.lv!

 4. Larisa
  26/09/2014 08:06 | Saite

  Perfekti, piekrītu visiem punktiem!

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!