Kafijas pauze | Monday, foto-www.bigstockphoto.com

Ko pamācīties no zīmuļa

Kāds mazs zēns vēroja, kā viņa vecmamma raksta vēstuli. Pēc brīža viņš jautāja: “Vai tas, ko tu raksti, ir stāsts par mani?” Vecmamma pārtrauca rakstīt un pievērsās mazdēlam: “Jā, es rakstu par tevi. Bet daudz nozīmīgāk par vārdiem, ko es šeit rakstu, ir zīmulis, ar kuru rakstu. Es gribētu tev novēlēt, lai tu būtu, kā šis zīmulis, kuru turu rokās”. Ieinteresēts puika uzmanīgāk aplūkoja zīmuli, bet viņš neredzēja tajā nekā īpaša – Tas ir tikai tāds pats zīmulis, kā visi, ko esmu redzējis!

“Tas atkarīgs no tā, ka tu skaties uz lietām. Piemēram, var skatīties uz zīmuli kā uz ļoti vērtīgu lietu, kam piemīt piecas īpašības. Ja, tu iemācītos pie tām turēties, tas tevi padarītu par cilvēku, kas vienmēr var atrast mieru ar sevi un pasauli”

“Pirmā īpašība. Paļāvība. Tu esi spējīgs uz lielām lietām, bet tu nekad nedrīksti aizmirst, ka neesi visvarenākais, ir roka, kas tevi vada. Mēs cilvēki to saucam par Dievu. Otrā īpašība- spēt atjaunoties. Rakstot, man ik pa laikam ir jāapstājas un jāuzasina zīmulis. Tad tam mazliet sāp, bet pēc tam tas ir kļuvis asāks, prasmīgāks un skaistāks. Tā arī cilvēkam reizēm ir jāapstājas, jāizcieš sāpes un ievainojumi, un jākļūst redzīgākam, tas mūs dara par labākiem cilvēkiem. Trešā: piedošana. Zīmulis mums vienmēr ļauj izmantot dzēšgumiju, lai labotu jebkādas kļūdas. Tas nozīmē, ka tās kļūdas, ko mēs labojam, ne vienmēr ir sliktas, tās vienkārši mums palīdz turpināt ceļu, izlabot savas kļūdas, pieņemt sevi un piedod sev. Ceturtā īpašība: jutīgums. Kam patiešām zīmulī ir nozīme, ir nevis skaistais ietērps, bet gan grafīts tā iekšpusē. Tāpēc vienmēr vairāk pievērs uzmanību, kas notiek tevī pašā, ne tik daudz tam, kā tu izskaties. Un beidzot zīmuļa piektā īpašība: tas vienmēr atstāj zīmes. Tev jāiegaumē, ka tas ir līdzīgi ar mūsu dzīvēm – ka viss, ko tu dzīvē darīsi, atstās zīmes, vēstījumus un pēdas. Tāpēc apdomā pirms dari, kādas būs tavas zīmes”.

Adaptēts no Paulo Koelju “Like the Flowing River” 

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!