Finanšu meistarklase, Meistarklases Kļūdas pērkot nekustamo īpašumu | Monday, www.bigstock.com

Kļūdas, ko pieļauj nekustamo īpašumu pircēji

Katram pircējam ir viņa īstā māja vai dzīvoklis, un otrādi – katrai dzīvesvietai ir savs īpašnieks. Viņiem tikai ir jāsatiekas. Lai tas notiktu pēc iespējas ātrāk, lai meklēšanas process būtu iespējami mazāk ērkšķains, ir jāmēģina izvairīties no izplatītākajām nekustamo īpašumu pircēju kļūdām. Nekustamo īpašumu eksperti dalās ar savu pieredzi un vērojumiem.

Vija Gailīte, „Latio” dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības nodaļas vadītāja

Vija Gailīte, foto no personiskā arhīva

Vija Gailīte, foto no personiskā arhīva

Izdevumi ir lielāki, nekā tikai īpašuma cena

Viena no nekustamā īpašuma pircēju kļūdām ir savu finansiālo spēju pārvērtēšana. Šāda pircēju rīcība izplatītāka gan bija kreditēšanas buma laikā, tomēr nereti sastopama arī tagad. Domājot par savu ideālo īpašumu un to izvēloties, ļoti svarīgi, lai vēlmes sakristu ar iespējām, un īpašums pēc tā iegādes sniegtu pozitīvas emocijas, nevis kļūtu par smagu finansiālu nastu. Pircēji bieži vien mēdz apsvērt tikai īpašuma cenu, aizmirstot par citiem ar īpašumu saistītiem izdevumiem, piemēram, tā uzturēšanas izmaksām. Nolemjot iegādāties māju ārpus Rīgas, pārsvaru gūst emocionāli apsvērumi – vēlme dzīvot tuvāk dabai, izrauties no pilsētas ritma, taču netiek padomāts par iespējamajām neērtībām un izdevumu pieaugumu, ja darbs, bērnudārzs, skola un citi ikdienas pakalpojumi pieejami tikai pilsētā.

Pirms īpašuma iegādes ieteiktu noteikti izvērtēt visus iespējamos izdevumus, kādus papildus iegādes izmaksām un ikmēneša kredītmaksājumam var radīt noskatītais īpašums. Noskaidrojiet, kādas ir tā uzturēšanas, apsaimniekošanas izmaksas, cik liels ir nekustamā īpašuma nodoklis. Ja tā ir māja ārpus Rīgas, kāda ir apkārtējā infrastruktūra, vai ir iespējas nokļūt galvaspilsētā ar sabiedrisko transportu. Dzīvokļa iegādes gadījumā svarīgs ir jautājums par zemi – vai tā pieder dzīvokļu īpašniekiem vai tiek nomāta, jo arī tas ietekmē izdevumus.

Edmunds Garančs, nekustamo īpašumu kompānijas HANTS vadītājs

Edmunds Garančs, foto no personiskā arhīva

Edmunds Garančs, foto no personiskā arhīva

Pērkot īpašumu, paļaujas uz emocijām

Mājokļa/īpašuma iegāde visbiežāk ir ļoti emocionāls pirkums. Taču bieži pēc emociju noplakuma paliek skarbā realitāte. Tāpēc pirms īpašuma iegādes tomēr vajadzētu racionālāk paskatīties uz savām šābrīža vēlmēm un tuvāko desmit gadu vēlmēm. Finansiālo situāciju ir diezgan grūti prognozēt, bet savus mērķus un vajadzības tuvākajiem gadiem varam paredzēt. Piemēram, cik liela būs mana ģimene pēc desmit gadiem. Kāda infrastruktūra man tad būs aktuāla (ja tagad nopirkšu ideālu māju prom no visiem, lai baudītu vientulību, vai pēc desmit gadiem mani pusaudža vecuma bērni spēs tikt uz pulciņiem, ballītēm utt.)? Vai arī – ja šobrīd iegādājos īpašumu savai plašajai ģimenei, vai pēc desmit gadiem mani bērni vēl dzīvos šajā mājā? Varbūt būs jau prom no ģimenes katrs savā dzīvesvietā?

Rūpīgi neizvērtē detaļas

Ja īpašuma iegāde ir kā ieguldījums/investīciju projekts, ļoti svarīgi saprast, kādas papildus izmaksas šis īpašums tuvākajā nākotnē varētu prasīt. Piemēram, jānoskaidro, kāds ir mājas tehniskais stāvoklis (vai tuvākajā laikā mājai nav nepieciešams fasādes, jumta utt. remonts, kas nozīmēs papildus investīcijas). Par to cilvēki gluži vienkārši neiedomājas vai emociju iespaidā neizpēta līdz galam.

Pirms īpašuma iegādes svarīgi uzzināt: īpašuma vēsturi; attīstītāja, būvnieka, arhitekta reputāciju; apsaimniekošanas izmaksas (lai cik pašsaprotami šis punkts nešķistu, tiešām daudzi šo neizdara, vai vismaz neizdara līdz galam); vietas analīze (kā šeit būs pēc gada, pieciem).

Ilze Mazurenko, nekustamo īpašumu tirgus eksperte, Baltic Sotheby’s International Realty valdes locekle, līdzīpašniece 

Ilze Mazurenko, foto no personiskā arhīva

Ilze Mazurenko, foto no personiskā arhīva

Pircējs mēģina pats atrisināt izvirzīto uzdevumu, nepiesaistot profesionāļu palīdzību

Piedāvājums tirgū ir tik plašs un tik daudzveidīgs, ka pircējs pēc n-tajām internetā pavadītajām stundām un pēc 6-7 apskatītajiem īpašumiem kļūts ērcīgs un neapmierināts pats ar sevi un mājokļu īpašniekiem, jo viss labākais liekas par dārgu, savukārt atvēlētajam budžetam atbilstošais liekas nepieņemams. Tāpēc, kā ikvienā nozarē, arī šajā gadījumā vislabāk palīdzēs profesionāli brokeri, kuru pārvaldījumā ir liels tirgus portfelis. Precizējot savas vēlmes, raksturojot dzīves stilu, nosakot konkrētas budžeta robežas un definējot būtiskākos izvēles faktorus, mājokļa pircējs saņems tieši viņam personīgi atlasītus vispiemērotākos  5-6 piedāvājumus, no kuriem fināla izvēle varētu būt visprecīzākā.

 

DNB bankas Klientu segmentu daļas projektu vadītājs Dzintars Līnis:

Svarīgi izvērtēt gan mājokļa, gan kredīta piedāvājumus

Mājokļa iegāde ir gana nopietns ilgtermiņa lēmums, tāpēc svarīgi izdarīt pareizo izvēli gan mājokļa, gan kredītu piedāvājuma ziņā. Jārēķinās ne vien ar nekustamā īpašuma cenu un iespējamā finansējuma apmēru, bet ir jāizvērtē arī ar īpašuma uzturēšanu saistīto izdevumu apmērs, kā arī papildu izdevumi par īpašuma tiesību noformēšanu.

Jāņem vērā, ka finasējums mājokļa iegādei netiek piešķirts 100% apmērā. Tā apmērs ir atkarīgs no īpašuma veida – arī dažādu sēriju dzīvokļiem finansējuma apmērs ir atšķirīgs, un to ir būtiski noskaidrot, pirms sākt konkrētu īpašumu apskati.  Piemēram, jaunajiem projektiem pirmās iemaksas apmērs pret īpašuma vērtību būs mazāks, turklāt DNB bankā arī vērtējums būs bez maksas.

Ko darīt, ja nav pirmās iemaksas?

Gadījumā, ja nav izdevies uzkrāt pirmajai iemaksai, DNB banka piedāvā jaunu nomaksas risinājumu „Īres vietā pirmā iemaksa”, kas dod iespēju vienlaikus uzkrāt pirmajai iemaksai un jau dzīvot jaunajā īpašumā. Plašāku informāciju par šī piedāvājuma nosacījumiem var atrast www.dnb.lv

Līdzīgi kā izvērtējot mājokļa piedāvājumus, arī izvērtējot bankas kredītu piedāvājumus, ir jāņem vērā vairāku faktoru kopums – ne tikai piedāvātā procentu likme vai finansējuma apmērs. Rūpīgi jāizskata līgums, lai saprastu, vai tajā nav iekļautas kādas slēptas komisijas maksas vai punkti, kas ļauj vienpusēji palielināt bankas pievienoto procentu likmi pat gadījumā, ja visi maksājumi veikti savlaicīgi. Jānoskaidro, vai kredītu var saņemt, ja arī neesat konkrētās bankas klients, kā arī jāpievērš uzmanība, vai citu konkrētās bankas pakalpojumu lietošana jums dod iespēju saņemt labākus kredīta nosacījumus. Jāpainteresējas arī, kāda būs bankas pretimnākšana gadījumā, ja jums īslaicīgi radīsies grūtības veikt maksājumus noteiktajā termiņā. Tāpat ļoti svarīga ir kredīta devēja reputācija, citu klientu atsauksmes un tas, cik pieejami ikdienā ir bankas speciālisti – vai pastāv iespēja noskaidrot steidzamu jautājumu jebkurā diennakts laikā.

 

 

Saturs radīts ar DNB bankas atbalstu

6 Komentāri

 1. oceanicfinance
  06/12/2017 14:02 | Saite

  vai jums ir nepieciešams īsts aizdevums uzņēmējdarbības nolūkos vai lai nomaksātu parādu Tagad sazinieties ar Kellie Wilson kungu par īstiem aizdevumiem pa e-pastu: Oceanicfinance113@gmail.com vai +1 (267) 725-7570

 2. SERGEY YAKUBOVA
  03/07/2017 22:45 | Saite

  PIEEJAMIE LĪGUMA PIEDĀVĀJUMI BEZ IEPRIEKŠĒJĀS MAKSAS

  Sveiki,

  Kādas ir jūsu finansiālās vajadzības?
  Mēs izsniedzam aizdevumus no vismaz $ 2000 līdz maksimāli $ 100,000,000.00 ar ērtu ilgumu, kas svārstās no 1 līdz 30 gadiem ar ļoti samazinātu procentu likmi 3%.

  Vai jums ir nepieciešams biznesa aizdevums?
  Vai jums ir nepieciešams individuāls aizdevums?
  Vai jūs vēlaties iegādāties automašīnu?
  Vai vēlaties refinansēt?
  Vai jums ir nepieciešams hipotekārais kredīts?

  Vai jums ir nepieciešams milzīgs kapitāls, lai sāktu savu biznesa priekšlikumu vai paplašināšanu? Vai esat zaudējuši cerību, un jūs domājat, ka nav izejas, un jūsu finanšu slogs joprojām pastāv?
  Lūdzu, nevilcinieties sazināties ar mums, lai varētu veikt biznesa sadarbību

  Sazinieties ar mums pa e-pastu: constantloanfirm1@gmail.com

 3. Stevswobe
  08/04/2017 07:36 | Saite

  как заработать сидя дома в декрете http://gryubesi.ru/Smotrite-pryamo-seichas-prikol-absolyutno-besplatno-Kak-zarabotat-zoloto-v-hearthstone.html заработать немного денег прямо сейчас

 4. Mr Grey
  05/03/2017 23:12 | Saite

  Mēs dodam aizdevumus dažādiem mērķiem. Mēs piedāvājam minimālo summu 5,000.00 līdz 10.000.000 ar zemu procentu likmi 2% periods: līdz 25 gadiem, atkarībā no kredīta summas, kas jums nepieciešams. klienti ir vecāki par 18 Šī aizdevuma darījums ir 100% garantēta nopietnu klientiem. Lai iegūtu vairāk informācijas par aizdevumu jūs varat sazināties ar mums pa e-pastu: markusgreyloanfirm@gmail.com

 5. Paloma Pablo kungs
  22/02/2017 00:52 | Saite

  Lai pareizi iepazīstināt sevi, es esmu Paloma Pablo kungs privātais aizdevējs i dot no aizdevuma 3% procentu likmi. Tas ir finanšu iespēja pie jūsu durvīm solis, piemēro šodien un saņemt jūsu ātri aizdevumu. Ir daudzi, kas tur meklē finansiālu iespēju vai palīdzību visā vietām un vēl tomēr viņi nespēj, lai iegūtu vienu. Bet tas ir finanšu iespēja pie jūsu durvīm solis, un kā tādu jūs nevarat atļauties palaist garām šo iespēju. Šis pakalpojums ir sniegt gan privātpersonām, uzņēmumiem, biznesa vīriešiem un sievietēm. Pieejamie aizdevuma summa svārstās no jebkādu summu pēc Jūsu izvēles Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar mums pa e-pastu: palomapabloloancompany@gmail.com

  Kredīta pieteikuma forma FILL un atgriezties.

  Pilnais vārds………………………………
  Personal tālruņa numurs ……………………….
  Valsts …………………………………….
  Adrese………………………………..
  Valsts…………………………
  Vecuma ………………………………………
  Ģimenes stāvoklis……………………………
  nepieciešama kā aizdevums aizdevuma summa ……………………………….
  Aizdevuma termiņš ……………………………
  Mēneša ienākumi………………………..
  Nodarbošanās ………………………………
  Vai esat piemērots pirms? …………………..

  Atzīstot šo informāciju, mēs nosūtīsim Jums mūsu ziņā kopā ar atmaksas grafiku un Ja jūs piekrītat noteikumiem un nosacījumiem, jūs stāvēt, lai saņemtu savu aizdevumu ietvaros 24 stundām. Tas ir atkarīgs no jūsu nopietnību un steidzamību iegūtu aizdevumu. Es labprāt gaida savu ātru atbildi, Patiesā cieņā, Paloma Pablo kungs

 6. AIZDEVUMA AIZDEVUMU
  16/10/2015 05:16 | Saite

  Uzmanību !!

  Tas ir Aso ietaupījums un aizdevumu kreditēšanas uzņēmums. ja jums ir nepieciešams kredīts, lai personīgo biznesu, vai jums ir nepieciešams kredīts, lai nodzēstu visu savu rēķinu, lūdzu sazinieties ar mūsu mūsu šeit e-pastu:finance_institute2015@outlook.com lai iegūtu vairāk informācijas. Jūsu informācijai, mūsu uzņēmums izsniedz aizdevumu 5% procentu likmi, ja Jums ir interese laipni nokļūt atpakaļ pie mums nekavējoties, lai saņemtu darīts ar savu kredīta pārvedums apstiprinājuma dokuments ok.

  Sazināties e-pasts: (finance_institute2015@outlook.com)

  Nevilcinieties piemērot.

  AIZDEVUMA AIZDEVUMU PLC

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!