GPS, Iedvesmai Iemīlēt sevi! | Monday, foto-www.bigstockphoto.com

Iemīlēt sevi!

Rīt, 20. Martā, pasaulē atzīmē Laimes dienu. Ko tajā novēlēt sev? Iemīlēt sevi – un tad viss pārējais atnāks. Mēģini vienlīdz svinēt sevī to, kas parasts un kas neparasts. Mēģini atzīt savu brīnišķo spēju būt dažādai saskarsmē ar dažādiem cilvēkiem un situācijām, būt elastīgai un jutīgai. Esi lepna atzīt savus panākumus un nekaunēties no savām neveiksmēm. Lepojies būt tā, kas esi. Mācamies kopā būt tās, kas esam!

Tu neesi viena, tevī ir daudzas tu

Padomā, cik daudz lomu savā dzīvē tu spēlē un izbaudi. Esmu pārliecināta, ka tu vēl atceries to lecīgo pusaudžu meiteni, kura ir mūžīgā opozīcijā vecākiem, un kurai liekas, ka vienīgais glābiņš un brīvība ir meklējama pie draugiem. Kura īstā biju tu pati? Atbildēt nav viegli! Tu saki – neviena un abas. Katrs tavs aspekts veido tavas personības arhitektūru, paraugies uz sevi un atzīsti, cik brīnišķīga un daudzšķautnaina tu esi!

Tu mainies, tu neesi akmens

Tu esi savas pieredzes, atmiņu, piedzīvojumu un pārliecību kolekcija. Tu visu laiku mainies, ja vien esi atvērta – ļaujot sevī ienākt jaunām pieredzēm, ieklausoties citos un pieļaujot citu patiesību. Cauri laikiem tu mainīsies vēl un vēl. Iespējams, šajā ceļā tu pazaudēsi tos draugus un partnerus, kuri nepieņems tavu mainību. Nebaidies mainīties, jo – pastāvēs, kas pārmainīsies. Mana draudzene savos četrdesmit gados beidzot ir kļuvusi sieviete, bet izrādās, viņas vīrs nav ar to mierā, jo viņš pirms divdesmit gadiem apprecēja paklausīgu meiteni. Vēl kāda cita mana draudzene līdz četrdesmit gadiem bija bezrūpīga dzīves baudītāja un vīriešu mīlētāja, tagad iet garīgo ceļu un ir laimīga kā nekad.

Tu neesi pēdas, ko citi tevī atstājuši

Vecāki, draugi, pirmais mīļotais, nozīmīgais iedvesmotājs un atbalstītājs, labie un ne tik labie kolēģi, darba devēji – viņi visi ienāk tavā dzīvē, kļūst par tās daļu un atstāj pēdas. Bet tās ir tikai pēdas. Tās pēdas neesi tu. Tu esi tu pati un tu ej savu ceļu. Tev nevienam nav jāatvainojas, jāpaskaidrojas,  jājūtas parādā vai jāuzņemas vaina.

Tu nemaz nevari salīzināties ar citiem

Salīdzināt sevi ar citiem ir dabiski, bet sargies salīdzināt savu iekšējo, privāto sevi, kuru, iespējams, pazīsti tikai tu pati, ar citu publisko, ārējo tēlu. Perfekts piemērs ir socialā vietne Facebook. Cilvēki ievieto tikai spožāko un veiksmīgāko sevis versiju, un neviens nav gatavs dalīties ar savu iekšējo nenoteiktību, šaubām, bailēm, cīņām un izmisumu. Bet tu taču zini – visi mēs cīnāmies, visiem ir savi dēmoni, taču citu cīņas ar tiem mēs neredzam. Un tādēļ nav vērts salīdzināt sevi ar citiem. Vienīgais cilvēks, ar kuru ir vērts salīdzināties, esi tu pati vakar, aizvakar, pirms gada. Ja tu šodien esi kaut kripatiņu labāka, brīvāka, radošāka un gudrāka nekā vakar, tad viss iet pareizo ceļu.

Tu esi stāsts, ko stāsti pati sev

Pieredzes mēdz būt sāpīgas, bet tikai daļa no sāpēm ir realitātes radīta, otru daļu radām mēs pašas. Atšķirība starp optimistu un pesimistu ir veidā, kā mēs interpretējam realitāti. Atceries jaunības pirmās ballītes, tu ar draudzeni esat saposušās un skaistas. Ballītē jūs abas ilgāk uzlūko kāds puisis. Viena no jums padomā – o, viņš uz mani paskatījās, es noteikti esmu skaista. Savukārt otras domu gājiens ved citā virzienā – vai, viņš uz mani tik ilgi skatījās, ar mani noteikti kaut kas nav kārtībā. Tā veidojas mūsu stāsti – no mūsu domām, kas līdzīgi pilei, kas ik dienu pilinot, piepilda mūsu iekšējo okeānu vai nu ar bailēm, bažām un nožēlām, vai arī prieku, ticību un mīlestību. Esi radoša – neiestrēgsti vienā stāstā, maini savu domu taku un izmēģini, kas notiek, ja praktizē citu stāstu.

Atmiņa ne vienmēr ir labākais tevis atspoguļojums

Mēs atsaucam prātā tikai tās atmiņas, kas it kā atbilst tai personai, kuru mēs esam iedomājušas esam. Ja esi kautrīga, tu pavisam noteikti atceries, ka tajā konferencē uzstājoties, tu nemaz nespīdēji, bet esi aizmirsusi, ka tieši tur tu iepazinies ar lieliskiem cilvēkiem. Sargies no selektīvām atmiņām, jo tās var sākt valdīt pār tevi un beigās aizvest pa nepareizo taku.

Samierini savu ideālo un reālo sevi

Viena no lielākajām bažām ir vēlme būt visā perfektai. Tu domā, ka mirklī, kad sasniegsi savu ideālo es, tu būsi pati pilnība, pati laime. Bet tā ir ilūzija. Šodienas pilnība var izrādīties rītdienas pagrimums. Un, jo ātrāk mēs sapratīsim, kā dzīve, tāpat kā mēs paši – ir kustība, nevis sastingusi perfekcija, jo ātrāk mēs varēsim sākt svinēt šo dzīvi. Kad mēs kaut mazliet sevi atbrīvojam no priekšstatiem par to, kas ir ideāls un kā vajadzētu būt, mēs atbrīvojam sevi no stresa, trauksmēm un vilšanās, no tiekšanās uz kādu zelta standartu, kas visbiežāk ir ilūzija, kuru saskatām citu dzīvēs, lai gan tās nav pat tur.

Pieņem, ka dzīve nav čekliste

Dzīve nemitīgi apmētā mūs ar atgādinājumiem par visu, kas mēs nevaram kļūt. Ja izvēlamies karjeru tā vietā, lai veidotu attiecības ar pirmo mīlestību, tad agri vai vēlu tiekam bombardēti ar stāstiem par paziņu un draugu izdevušos partnerību. Savukārt, ja upurējam lieliskas karjeras iespējas, lai veltītu vairāk laika un uzmanības ģimenei, mēs burtiski slīkstam zem skaisto, vareno, magnētisko, spēcīgo, aizraujošo veiksminieku stāstiem un piemēriem. Mēs domājam, ka vienādās devās gribētu gan to, gan to dzīvi, un tāpēc mums ir plāni, saraksti un apņemšanās, bet nav laika un nav laimes. Bet varbūt beidzot mums vajadzētu pieņemt mūsu kā cilvēku ierobežoto potenciālu būt tikai vienā vietā vienā laikā? Kad mēs atzīstam savas dzīves neizbēgamos ierobežojumus, tad varam izvēlēties prioritātes un pie tām arī visvairāk strādāt. Tad mēs vienkārši sev pasakām “es izvēlos to, tāpēc ka vērtēju to augstāk par visu citu” un dzīvojam ar to!

Iedvesmojāmies šeit, bet to pārveidojām

5 Komentāri

 1. Sanita
  19/03/2015 14:52 | Saite

  brīnešķīgs raksts, paldies! Par iespēju sevi novērtēt un mīlēt šādā rakursā.

  • monday
   19/03/2015 19:12 | Saite

   Liels paldies, ka to pasakiet! pateicoties Zinaīdai, izlabojam PALDIES, KA TO PASAKĀT..
   .Tik vien tās sāpes!

   • Zinaīda
    20/03/2015 07:07 | Saite

    Domas labas. Jauki b’tu ievērpt pareizrakstību! Piem.: “pasakāt”( ko darāt?) nevis “pasakiet”.

 2. Natālija
  19/03/2015 12:47 | Saite

  Paldies par burvīgo rakstu. Iedvesmojoši un nomierinoši.

  • monday
   19/03/2015 19:13 | Saite

   Natālija, paldies! Tas iedvesmo rakstit vēl un vēl un vēl!

One Trackback

 • By Dažādā laime… | Monday on 19/03/2016 at 06:47

  […] Mēģini vienlīdz svinēt sevī to, kas parasts un kas neparasts. Mēģini atzīt savu brīnišķo spēju būt dažādam saskarsmē ar dažādiem cilvēkiem un situācijām, būt elastīgam un jutīgam. Esi lepns atzīt savus panākumus un nekaunēties no savām neveiksmēm. Lepojies būt tas, kas esi. Vairāk šeit. […]

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!