Izaugsme, Promo Būt par frīlanseru | Monday, foto-www.bigstockphoto.com

Būt vai nebūt par frīlanseru?

Vai zini, kad esi gatavs kļūt par frīlanseru? Kad tu nedomā vairs par skaistiem ierakstiem CV, bet domā par sevi, kā attīstīt tās savas kompetences un potenciālu, kas tev ir svarīgas un kas tev dod gandarījumu. Kad tu esi gatavs atteikties no ilgi un prātīgi veidotā karjeras augšupejas ceļa un sākt, ja ne pilnīgi no nulles, tad tuvu tam. Kad apzinies, ko nozīmēs būt par frīlanseru. Par pēdējo punktu domājam vismazāk. Lai bilde būtu skaidrāka, Monday piedāvā dažas atziņas, ko ieguvuši cilvēki, kas pamēģinājuši būt par frīlanseriem.

Vizuālā žurnāliste un dzīvesstila blogere Agnese Kleina – Kad pieņēmu lēmumu iet prom no biroja darba un pilnībā uzsākt frīlancera gaitas, protams, bija neliels satraukums. Ir jārēķinās, ka kādu brīdi  būsi ar mazāk ienākumiem un ar mazāku drošības sajūtu, taču pozitīvā ir daudz vairāk. Vairs neviens tavā vietā nenosaka sapulces laiku, bet stundu pirms tās to nepārceļ uz nākamo rītu – bet varbūt es nemaz nevaru tikt nākamajā rītā. Tevi vairs neviens nerausta un neliek pielāgoties apkārtējo darba grafikam,… kā frīlancers, tu pats nevari izvēlēties darba biedrus, ar ko kopā strādāsi. Tas ir labākais, strādājot pie saviem projektiem – es pati varu izvēlēties, ar kādiem cilvēkiem es kopā strādāšu, kad es komunicēšu un kad strādāšu vienatnē un pilnīgā klusumā.

Sandra Krisberga, frīlansere  – …. Sākumā tas ir kā pa miglu. Tu mētājies. Ej piecos dažādos virzienos, sadalies gabaliņos un detaļās, meklē. Pie daudzajām lietām mani noturēja arī apziņa, ka nauda beidzās – vienlaikus mēģināju sakasīt naudu un saprast, ko es gribu. Man ļoti noderēja mana dejošanas pieredze. Ja dejošanā tev daudz jāgriežas, lai nenokristu, ir jābūt punktam, uz kuru fokusējies. Tagad jau man ir skaidrs, ka ar dzīvi ir tāpat –  jāfokusējas un tad kaut kas jāatskalda nost.

Anita Gaile, pārmaiņu koučs – Vispirms ir jāatrod savs „melnais punkts”. Jānoiet līdz saviem pagrabiem, lai saprastu, ka tālāk vairs nav kur, jo kamēr es dzīvoju ilūzijā, ka, piemēram, mana bijusī skola vai labi paziņas mani iekārtos darbā, vai hedhanteri atradīs darbu, vai darbs pats uzkritīs virsū, ejot pa ielu, tikmēr nekas nenotiek. Cilvēkam pašam ir jākustas, pie tam diezgan pamatīgi un mērķtiecīgi. Lieta, ko noteikti iesaku darīt – atrast sabiedrotos, meklēt līdzīgus cilvēkus, arī koučus, draugus, ģimenes locekļus. Sliktākais, ko var izdarīt šādā situācijā – noslēgties.

Gita Meldere, koučs, Lumina Learning pārstāve Latvijā – Galvenais – aizejot projām nepārdomāti, tu vari nokļūt uz finanšu sēkļa. Ja nav naudas, parādās diskomforts, sīkās ikdienas rūpes tevī sēj šaubas, bailes un kompleksus. Tāpēc mans ieteikums – pat, ja saproti, ka ir milzīga vēlme kaut ko mainīt un nākotne rādās ļoti rožaina, neskrien tūlīt prom darba. Turpini attīstīt savu ideju, sāc iekrāt no algas un veidot rezervju finansu fondu, kas tev būs vajadzīgs pārmaiņu posmā. Ideāli, ja tu vari iekrāt minimālo budžetu sešiem mēnešiem.

Anete Bilzena, vada Porsche automašīnu tirdzniecības pārstāvniecību Latvijā. – Zinu, bija laiks, kad Latvijā daudzi aizgāja no korporācijām. Visiem bijušas līdzīgas emocijas. No sākuma tevi piemeklē ārkārtīgs laimes un prieka vilnis. Tad emocijas sāk bālēt, parādās tukšuma sajūta. Esot korporācijā, tu esi pieradis ar kāju vērt visas durvis vaļā – lai gan būtībā tas nebiji tu, tā bija vizītkarte, protams, sinerģijā ar personību. Sākumā uz jautājumu “ko dari?” tu laimīgi saki – „beidzot atpūšos!”, bet tad vienā brīdī sāc ausīties – “hm, kāpēc viņš tā pajautāja, vai es neizskatos pietiekami pārliecinoši?”. Un parasti tas pat nav finansiālais aspekts, kas tevi uztrauc. Vai tev ir labi vai slikti – viss ir rakstīts tavā starojumā. Tāpēc pašam ļoti jāsargās iekļūt negatīvā emociju laukā, jo tad visi sāk vairīties, durvis sāk aizvērties. Savukārt, ja esi pozitīvajā laukā, viss notiek! Darbi, iespējas, cilvēki vienkārši tevi atrod. Visi tiecas pie tevis, jo no tevis nāk enerģija.

Lai tev izdodas!

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!