Iedvesmai, Kafijas pauze, Pauze kādu mūziku klausīties darbā? | Karola Rubene

Biznesa vārdnīca – Prokrastinācija

Prokrastinācija ir apzināta darbība, kurai, tāpat kā jebkurai citai mūsu rīcībai, ir sekas. Piemēram, tā vietā, lai veiktu apjomīgu darbu, kas turklāt jāpabeidz ātri, tu pēti jaunāko informāciju ziņu portālos, skaties Youtube video vai dari citus maznozīmīgus darbiņus, ik pa brīdim nodomājot – darbu es varu atlikt, jo, tikai mazliet iespringstot, tāpat visu paspēšu.

Kāpēc rodas prokrastinācija?

Viens no skaidrojumiem – vēlme izvairīties no negatīvām emocijām un stresa, kādas neizbēgami rada saspringts darbs, vēlme palikt baudas un komforta zonā. Taču kā vēl viens iemesls var būt arī neapzinātas bailes no sekām un rezultāta, kas radīsies, ja sāksi strādāt. Faktiski tās ir neapzinātas bailes no veiksmes, uzvaras un izdošanās, jo tās atkal uzliks jaunus pienākumus, tātad jaunu stresu. Prokrastinācijas sekas ir arī vainas sajūta par nepadarīto vai nepietiekami kvalitatīvi padarīto.

Karola

Karola

Protams, īslaicīga darba atlikšana ir pat vēlama, jo ļauj smadzenēm atpūsties un ievilkt elpu, bet ilglaicīgas prokrastinācijas sekas visbiežāk ir tikai un vienīgi negatīvas. 5 lietas, kas palīdz tikt galā ar nelāgo prokrastinācijas ieradumu: maksimāli sevi norobežot no laika zagļiem un uzmanības novērsējiem, plānot laiku un ievērot dienas režīmu, atbrīvoties no perfekcionisma (tas veicina atlikšanu, jo visu laiku liekas, ka būs vēl labāks brīdis, kad to darīt), kā arī – ieviest dzīvē mazliet humora. Paskatoties uz sevi no malas ar vieglu ironiju, sava uzvedība šķiet labošanas vērta.

3 Komentāri

  1. jana
    29/12/2014 15:54 | Saite

    visi mani dzīves panākumi balstās uz pauzītēm un uz vēlak atlikšanu

  2. anna
    26/09/2013 10:23 | Saite

    vispatiesākā prokrastinācija ir lasīt šo rakstu, tā vietā, lai mācītos 😉

2 Trackbacks

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!