Iedvesmai, Pauze Handsome businessman in a jacket and red tie and his bicycle on city streets. red bag lies next. The concept of the modern lifestyle of young men | Monday. foto - www.bigstockphoto.com

Ar velo uz darbu

Ar akciju „Ar velo uz darbu” piektdien, 16. septembrī, Latvijā atklās ikgadējo Eiropas Mobilitātes nedēļu, kas notiek 46 valstīs un mudina iedzīvotājus izvēlēties veselībai un videi draudzīgus pārvietošanās veidus. Ar katru gadu riteņbraucēju skaits Latvijā turpina pieaugt, un tās, protams, ir labas ziņas, turklāt jau kopš 2010.gada darbojas arī Latvijas Riteņbraucēju apvienība, kurā var reģistrēties ikviens sevi par aktīvu riteņbraucēju uzskatošs iedzīvotājs. Latvija vēl nevar konkurēt riteņbraucēju skaita ziņā ar Nīderlandi vai, piemēram, Vāciju, taču veloceliņi tiek būvēti, kas rada pamatotu cerību, ka kļūsim veselīgāki un zaļāki. Braukšanai ar divriteni ir daudz plusu, tāpēc Monday apkopoja, mūsuprāt, iedvesmojošākos iemeslus, kāpēc arī tu varētu doties ar velosipēdu uz darbu.

Aizmirsti par sporta zāli!

Ja tu ikdienā uz darbu un atpakaļ mājup pārvietojies ar velosipēdu, tev sporta zāle vairs nav vajadzīga. Atsaucoties uz ASV žurnāla Womans Health publikāciju, sieviete, kuras svars ir vidēji 62 kg stundas laikā nobraucot ar divriteni 20 km, paterē 488 kcal. Ja tev šāds brauciens ir katru darba dienu, tad mierīgi sporta zāles apmeklējumu vari atstāt uz lietaino rudeni!

Tu vari braukt ar augstpapēžu apaviem

Protams, ideāli ir braukt ar velosipēdu sporta apavos, bet ļoti daudzas sievietes pārvietojas ar riteni augstpapēžu kurpēs. Un kāpēc gan ne, ja tie netraucē? Lai gan, ja darba specifika atļauj, dodies dienas gaitās šobrīd tik modīgajos sportiskā stila apavos, kā arī laba alternatīva ir zempapēžu kurpes.

Ietaupi!

Pat, ja tavs velosipēds maksās prāvu summiņu, tas tāpat būs lētāk par automašīnu! Tāpat, protams, arī divritenim ir nepieciešama apkope un pēc ilgākas lietošanas arī kāda jauna detaļa, taču izmaksas viennozīmīgi būs mazākas  kā par auto remontu. Katrā ziņā, pamatīgi ietaupīsi arī uz benzīna rēķina!

Veselīgi un ekoloģiski!

Braukšana ar velosipēdu ir daudz veselīgāka kā tavai fiziskajai, tā mentālajai veselībai par auto vadīšanu vai braukšanu ar sabiedrisko transportu. Kādā pētījumā ir pierādīts, ka jo ilgāks laiks pavadīts mašīnā, autobusā vai vilcienā, jo nožēlojamāka ir cilvēka pašsajūta. Turpretī brauciens ar velosipēdu no rīta gādā par labu garastāvokli un enerģiju visai dienai. Kādas Zviedrijas universitātes pētnieki atklājuši, ka sievietes pusmūža vecumā, kuras regulāri brauc ar divriteni, daudz retāk cieš no plaukstas kaulu lūzumiem. Turklāt, domājot globāli, ikviens cilvēks varēs elpot kaut nedaudz labāku gaisu, pateicoties tev!

Stilīgs aksesuārs

Lai gan velosipēds jau pats par sevi ir stilīgs aksesuārs, tomēr nozare, kas specializējusies uz dažādiem velo aksesuāriem, attīstās ik sezonu arvien uz priekšu. Katru sezonu tiek radītas aizvien jaunas stilīgas un gaumīgas somas, ķiveres, groziņi un citi riteņbraucējam noderīgi aksesuāri.

Iegūsti jaunus draugus

Ierodoties birojā ar velosipēdu, tu, iespējams, atklāsi, ka arī citi kolēģi izmanto šādu transporta līdzekli, un pavisam nemanot būsiet viens otram kļuvuši par labiem paziņām. Tāpat velobraucējiem notiek arvien vairāk pasākumu – sākot ar velomaratonu, kā arī dažādi ne tik sportiski un nopietni pasākumi, piemēram, Rīgas Tvīda brauciens un citi.

Kļūsti par labāku darbinieku!

Riteņbraukšana pirms darba paaugstina darbinieka produktivitāti par 15 %! Aizmirsti par kafiju, tev ir velosipēds!  Tāpēc arī darba devēji un vadītāji varētu padomāt, ka, iespējams, kompānija var strādāt ar lielāku peļņu, ja esat gatavi ierīkot velosipēdu novietni uzņēmuma teritorijā.

Riteņbraukšana varētu būt motivejoša mainīt karjeru

Došanās uz darbu ar velosipēdu var pamudināt tevi mainīt karjeru līdzīgi kā tas notika ar Volstrītas investīciju baņķieri Evelīnu Stīvensu, kura pēc vairākiem šajā darbā nostrādātiem gadiem pameta savu baltās apkaklītes darbu, lai pievērstos savam hobijam – riteņbraukšanai nopietnāk. Kāds bija rezultāts? Evelīna Stīvensa pārstāvēja ASV Londonas Olimpiskajās spēlēs!!

Atstāj komentāru

Tavs e-pasts nebūs pieejams publiski.

Aizpildi kontaktinformāciju šeit:

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

+

Monday.lv esam radījuši tev!

Ja tev tas patīk, pievienojies mūsu atbalstītājiem!